ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 20:04

Bakan Eker: Rekolte iyi, 22 milyon ton buğday hasadı kesinleşti

Bakan Eker: Rekolte iyi, 22 milyon ton buğday hasadı kesinleşti


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı M. Mehdi Eker, "Türkiye'de bu sene hububat üretimi geçtiğimiz seneye göre çok daha iyi bir noktada. Ülke genelinde 22 milyon ton buğday hasadı kesinleşti." dedi.

Bakan Eker, Bitlis'te milletvekilleri, işadamları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşların katılacağı iftar programı için uçakla Muş'a geldi. Havalimanında Vali Vedat Büyükersoy, AK Parti Muş milletvekilleri Faruk Işık, Muzaffer Çakar, Bitlis Milletvekili Vahit Kiler ve partililer tarafından karşılandı. Ramazan ayında yaptıkları gezilerde daha çok insanla buluştuklarını, hayatı paylaşmak adına burada olduklarını belirten Eker, sektörle ilgili gelişmeleri de izlediklerini söyledi.

Eker, havaalimanından ayrılmadan önce yaptığı açıklamada, Türkiye'de arpa ve buğday hasadının rekoltesinin geçen seneye göre daha iyi olduğunu açıkladı. Eker, "Türkiye'de bu sene hububat üretimi geçtiğimiz seneye göre çok daha iyi bir noktada. Ülke genelinde 22 milyon ton buğday hasadı kesinleşti. Hasat bitti büyük ölçüde. Herhangi bir eksiklik yok. Aksine önceki yıllara göre artış var.'' diye konuştu.

Eker, çözüm süreci ile birlikte bölgede huzur ve güven ortamının pekiştiğine dikkat çekerek, ''Bölgede ilk defa umutla çözüm süreci bekleniyor. Süreç ile birlikte bölgede gerek özel sektör, gerekse kamu yatırımlarında ciddi bir artış ve gelişme var. Vatandaşlarımız da bunu umutla karşılıyor.'' ifadelerini kullandı. Eker daha sonra kara yolu ile Bitlis'e hareket etti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER