ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Çok Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 20:19

Bakan Çağlayan, 1 Mayıs Günü'nü kutladı


Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye'nin büyümesi, gelişmesi ve kalkınmasında, çalışanların, üretenlerin, işçi ve emekçilerin, alın terinin söz konusu olduğunu belirterek, “Türkiye ekonomisinin gösterdiği büyük atılımda, işçi ve emekçilerimizin, çalışanlarımızın katkısı büyük.”dedi.
Çağlayan, yayınladığı mesajla tüm çalışanların 1 Mayıs Emek ve Danışma Günü’nü kutladı. Türkiye'nin gelişmesi ve kalkınmasında, ihracatın rekorlar kırmasında, üretenlerin, işçi ve emekçilerin emeği ile alın terinin olduğunu kaydeden Çağlayan, Türkiye ekonomisinin son 10 gösterdiği büyük atılımın, ekonomik başarının temelinde, işçi ve emekçilerimizin, çalışanlarımızın katkısının büyük olduğunu söyledi.

Dünyada küresel kriz nedeniyle milyonlarca işçinin, işsiz kalırken Türkiye'de son 4 yılda ilave 5 milyon kişiye istihdam yaratıldığını vurgulayan Çağlayan, şu açıklamalarda bulundu:

"İşçisi, emekçisi, çalışanı, esnafı, sanatkarı, ihracatçısı, sanayicisi, işvereniyle hepimiz Türkiye gemisindeyiz. Bir ülkenin kalkınması, gelişmesi, zenginleşmesi ancak ve ancak aynı gemide bulunanların hep birlikte el ele vermesi ile mümkündür. Türkiye olarak hedefe, işçisiyle, emekçisiyle, işvereni, ihracatçısı, kamu ve özel sektörüyle el ele vererek ulaşabileceğiz. 2023 hedefleri, daha zengin, daha müreffeh bir Türkiye demektir, gelecek nesillerimizin daha zengin bir Türkiye'de yaşaması demektir.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER