ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 13:44

BAKA’dan Çin’e tarım çıkarması

BAKAdan Çine tarım çıkarması


 Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Türkiye-Çin Halk Cumhuriyeti İşadamları Dostluk ve Dayanışma Derneği (TÜÇİAD) ve Antalya İhracatçı Birlikleri (AİB) işbirliğinde, Çin’e çalışma gezisi düzenlenecek.

Antalya Valisi ve BAKA Yönetim Kurulu Başkanvekili Ahmet Altıparmak başkanlığında, 16-22 Nisan 2013 tarihlerinde düzenlenecek çalışma ziyaretinde, Çin’in tarım alanında birinci eyaleti konumundaki Shandong’da tarım kurum ve kuruluşları yerinde ziyaret edilecek. 820 milyar dolarlık ekonomisi, 128 milyar dolarlık ihracatı ile dünyada birçok ülkeden ekonomik anlamda daha büyük olan 95 milyon nüfusu ile Çin’in en kalabalık 2'nci eyaleti Shandong, Çin’in tarımsal üretim üssü olarak biliniyor. BAKA heyeti, program kapsamında, Çin’in en büyük tarım fuarı olan Shandong Uluslararası Sebze ve Sebze Teknolojileri Fuarı’na da katılım sağlayacak.

BAKA heyeti, Çin programı kapsamında önce Türkiye’nin Pekin Büyükelçiliği’nin, onurlarına vereceği yemeğe katılacak. Shandong Eyalet Valisi ile başkent Jinan şehrinde bir görüşme gerçekleştirecek BAKA heyeti, Jinan Ticaret ve Sanayi Odası’nda Çinli iş adamlarının yer alacağı bir toplantıya katılacak. BAKA heyeti, Weifang şehrinde düzenlenecek, geçtiğimiz yıl 2,2 milyon kişinin katıldığı Shandong Uluslararası Sebze ve Sebze Teknolojileri Fuarı’na katıldıktan sonra yurda dönecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER