ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Kasım 2013 Cuma 00:05

Babacan, Khazanah Türkiye Bölge Ofisi'nin açılışına katıldı


Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Malezya Hükümeti'ne ait stratejik yatırım fonu Khazanah Nasional Berhad'ın Türkiye Bölge Ofisi açılışına katıldı.
Khazanah Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nor Mohamed Yakcop ve Khazanah Genel Müdürü Azman Hj Mokhtar'ın iştirak ettiği açılışta konuşan Babacan, böyle bir açılışta bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Babacan, Malezya'nın demokratik sistemi, açık piyasa ekonomisi ve finans sektörü oryantasyonu ile Güneydoğu Asya'nın yıldız ülkesi haline geldiğini belirtirken, Türkiye'nin ise iyi politika, politik istikrar ve makro ekonomik istikrarın nasıl sağlandığını iyi bir şekilde gösterdiğine kaydetti.
Türkiye'nin çok hızlı bir değişim yaşadığına işaret eden Babacan, Khazanah Ofisi'nin, Türkiye ve Malezya arasında çok önemli bir köprü vazifesi göreceğini dile getirdi.
Babacan, Türkiye ve Malezya arasında arasında çok iyi ilişkilerin bulunduğunu ifade ederek, her iki ülkenin de birçok uluslararası kuruma üye ve bölgesel anlamda güçlü bir yapıya sahip olduklarına değindi.
Türkiye'de yatırım fırsatlarının iyi olduğunu ve Malezya'dan daha fazla iş ve yatırıma açık olduklarını kaydeden Babacan, Khazanah'ın Türkiye ile Malezya arasındaki iş tecrübeleri ve bilgilerinin aktarılması açısından da önem taşıdığını sözlerine ekledi.
Açılış törenin ardından, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'a Malezya'da üretilen bir çay seti hediye edildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER