ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 00:14

Babacan: Dünya ekonomisi yeni denge arayışında

Babacan: Dünya ekonomisi yeni denge arayışında


Başbakan Yardımcısı Ali Babacan dünya ekonomisinin yeni bir denge arayışında olduğu için küresel krizin yeni bir boyuta girdiğini ve Türkiye ekonomisinin de bundan etkilendiğini söyledi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) Ankara'da verdiği iftar yemeği programına katılan Ali Babacan, dünya ekonomisinin Türkiye ekonomisine olan etkilerinden bahsetti. Babacan, “Bu dönem biraz daha devam edebilir, bu sürpriz değil. Yeni parametreler, yeni piyasa göstergeleri, yeni denge arayışı içindeler. Yeni varlık arayışı içindeler. Tüm dünya yeni bir denge arayışı içinde ve bu arayış biraz daha devam edecek.” dedi. 22 Mayıs'tan itibaren dünya ekonomisinin yeni bir arayış içinde olduğunu vurgulayan Babacan, bunun en çok gelişmekte olan ülkelere etkisinin olacağını kaydetti.

Müsiad’ın düzenlediği iftar yemeğine bakanlar akın etti. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz yanı sıra Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Desdici de katıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER