ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Eylül 2013 Cuma 11:54

AYTO Aydın ekonomisini uçuracak


Aydın Ticaret Odası (AYTO), üyelerini fuarlara havayoluyla ücretsiz götürecek. Bu amaçla Atlasjet ile bir protokol imzalandı. Ekim ayında 246 üyelerini fuarlara ücretsiz uçuracaklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, “AYTO uçuracak” sloganıyla duyurdukları projelerinin amacının, ilin ekonomisini uçurmak olduğunu söyledi.

Bütün çalışmalarının Aydın ekonomisini güçlendirmek için olduğunu ifade eden AYTO Başkanı Ülken, bunun için şehrin markalaşmak ve marka sayısını arttırmak zorunda olduğunu vurguladı: “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren odalar ne işe yarar, odaların amacı nedir, katkısı nedir sorularına cevap aradık. Hep birlikte verdiğimiz cevap, hepimizi aile olarak görmek. Aydın ekonomisine nasıl katkıda bulunabiliriz dedik, projeler hazırladık. Ticaretin olmazsa olmazlarından birisi fuarlardır. Fuarlar ciddi anlamda ülke ekonomisinin, ülke ekonomisi içerisinde illerin ticari hacimlerinin birbirlerine nasıl katkı sundukları, rekabet ortamını takip edebildikleri, rekabet içerisinde oldukları firmaların hangi safhalara geldiklerini belirleyebildikleri yerler. Aydın, Türkiye genelinde ticaret hacminde söz sahibi olan büyük şehir olacaksa odasıyla ve oda üyeleriyle de büyük şehir olmalı. Bunun yolu fuarlardan geçmektedir. Geçtiğimiz dört yıl içerisinde 266 üyemiz, karayoluyla fuarlara katılmış. İşadamı için en değerli şey zaman. Bunun için üyelerimizin cebinden bir kuruş çıkartmadan, verdikleri aidatlarla AYTO’nun bütçesinden karşılayarak havayoluyla fuarlara götürme projemizi yaptık. Bunda da Aydın’a vermiş olduğu değerden dolayı Atlas jet’i tercih ettik.”

Aydın’a yatırımlarından ve katkılarından dolayı Atlas Jet Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy’a teşekkür eden Ülken, işadamlarından proje ve yatırım da beklediklerini söyledi. AYTO’nun uçurmaktan kastının, üyeleri sadece uçağa bindirip bir noktadan bir noktaya götürmek olmadığına dikkat çekerek, “AYTO’nun hedefi, Aydın ekonomisini uçurmak. Odamız üyelerinin ekonomilerini ve iş hacimlerini arttırmak. Fuarlara katılımlarını sağlamak. Bunu da ceplerinden bir kuruş harcatmadan yapmak. Sürekli aynı, yerinde sayan, her gün, her ay, her yıl dönüp dolaşıp Aydın için ne yapılabilirin sadece havanda su dövülerek kalmadığı bir ortam arzuluyoruz. Sadece fuarlara katılmak değil, birçok proje ve yatırımla Aydın ekonomisini uçuralım ve bizim de başka illerde başarı hikâyelerini anlatacak işadamlarımız olsun istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Anemon Otel'de düzenlenen imza törenine Atlas Jet Yönetim Kurulu Başkanı Ersoy, AYTO Yönetim Kurulu üyeleri ve oda üyeleri katıldı. Törenden sonra odanın en yaşlı üyesi Mustafa Su’ya, ilk uçak bileti verildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER