ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Hafif Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Haziran 2014 Pazartesi 13:34

Ayakkabı/Kış 2014'e 14 ülkeden alım heyeti geliyor

Ayakkabı/Kış 2014e 14 ülkeden alım heyeti geliyor

İzmir Fuarcılık A.Ş. (İZFAŞ) tarafından düzenlenen Ayakkabı/Kış 2014–36. İzmir Ayakkabı, Çanta ve Aksesuarları Fuarı, yerli ve yabancı sektör mensuplarını buluşturmaya hazırlanıyor.


 Sektörün hedef pazarları arasındaki ülkelere yönelik alıcı çalışması yapan İZFAŞ, fuarı önemli iş bağlantılarının kurulduğu uluslararası bir platform haline dönüştürecek.

İş bağlantıları için önemli bir fırsat sunan alım heyeti programıyla Türk ayakkabı pazarının daha da güçlendirilmesini hedeflediklerini belirten İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs, “Ayakkabı/Kış 2014’e, başta Azerbaycan, Cezayir, Filistin, Irak, İran, Kosova, Libya, Lübnan, Mısır, Sudan, Tunus, Ürdün, Yemen ve Yunanistan'dan olmak üzere önemli alım heyetleri gelecek.” dedi. Heyetlerin konaklama giderlerinin İZFAŞ tarafından karşılandığını aktaran Örs, yurtiçindeki toptancıları da fuara çekmek için yıl boyu devam ettikleri çalışmalara hız verdiklerini kaydetti. Sektörün hedef pazarları arasında yer alan ülkelere yönelik ziyaretçi çalışması yaptıklarını da sözlerine ekledi.

Türkiye ayakkabı üretiminin yüzde 38-40’nı yapan İzmir, 12–15 Haziran 2014 arasında düzenlenecek 36. İzmir Ayakkabı, Çanta ve Aksesuarları Fuarı ile sektöre yön verecek. Kış sezonu ürünlerinin sergileneceği fuara erkek, kadın ve çocuk ayakkabı, bot ve çizme üreticileriyle çanta, bavul, cüzdan ve kemer tasarımları yapan çok sayıda firma katılacak. Ayakkabı/Kış 2014, gelecek sezonun moda renk ve modellerinin sergilendiği en önemli organizasyonlardan biri olacak. Sadece sektör profesyonellerine açık olan fuarın ziyaret saatleri, 10.00–19.00 arası olarak belirlendi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER