ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Eylül 2013 Perşembe 16:31

’Avrupalı Seçkin Destinasyon’lar ödülünü aldı

Avrupalı Seçkin Destinasyonlar ödülünü aldı


’Avrupalı Seçkin Destinasyon Ödülü’nü alan iller belli oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na gelen başvuralardan yapılan değerlendirme neticesinde Karaman ve İzmir’in Seferihisar ilçesi finalist destinasyonlar oldu. Sakarya ili ve Trakya ilçesi Ulusal Destinasyon olarak ilan edildi. Destinasyonların temsilcilerine Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi’nde düzenlenen törende ödüllerini aldı.

2013 yılı teması ‘Erişilebilir Turizm’ olan Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesinin bu yılki ulusal destinasyonu yavaş güzeldir sloganı ile Sakarya ili Taraklı ilçesi oldu.

Avrupa Komisyonu, European Destination of Excellence (EDEN) projesi ile Avrupa turist destinasyonlarının ortak ve farklı özelliklerine ve değerlerine dikkat çekmeyi, turizmin sosyal, kültürel ve çevresel sürdürülebilirliğini sağlayarak ekonomik gelişmeyi teşvik ediyor. Bu kapsamda komisyon tarafından, her yıl yeni bir tema belirlenerek yarışma açılmakta, başvurusu uygun bulanan ülkelerin seçtiği, turist akışının az olduğu, yerel idarelerce sürdürülebilir turizm anlayışının benimsendiği yeni keşfedilen ulusal destinasyonlara ‘Avrupalı Seçkin Destinasyon Ödülü’ veriliyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER