ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 14:05

Automechanika İstanbul’a NSK Group damgası


NSK Group bünyesinde yer alan NSK Otomotiv ve NSK Sıcak Metal Dövme, sektörün önemli fuarlarından biri olan Automechanika İstanbul 2013 Fuarı’nda ilgi odağı oldu. 63 yıllık geçmişiyle direksiyon ve süspansiyon parçalarında dünya otomotiv devlerinin önde gelen çözüm ortaklarından olan NSK Group, İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde, 11-14 Nisan'da düzenlenen Automechanika İstanbul 2013 Fuarı’na katıldı.

NSK Group İcra Kurulu Başkanı Ömer Kazangil, traktör ve kamyon gruplarında, dünyada ve Türkiye'de sayılı üreticiler arasında olduklarını söyledi. Kazangil, üretiminin yüzde 85’ini 5 kıtadaki 75 ülkeye ihraç ettiklerini, kalan yüzde 15’ini ise OEM-OES sanayi müşterilerine tedarik ettiklerini belirtti. Kazangil, hareket güvenliğine, teknolojileriyle yenilikçi, yüksek standartlarda, çevreye saygılı üretim anlayışıyla değer kattıklarının altını çizdi.

İcra Kurulu Başkanı Ömer Kazangil, NSK Otomotiv olarak 72 metrekare, NSK Sıcak Metal Dövme olarak 30 metrekarelik stantlarda sergilenen ürünlere, çoğunluğu yurt dışından olmak üzere sektörün önde gelen firmalarının yoğun ilgi gösterdiğini kaydetti. Kazangil, fuarın genel olarak canlı geçtiğini, bunun da ticari ilişkilere olumlu yansımasını beklediklerini ifade etti.

NSK Group’un; Ar-Ge çalışmaları, az miktarlı, çok çeşitli ve özel nitelikli ürünler üretme konusunda uzman, ISO 9001, TS 16949, ISO 14001 ve OHSAS 18001 belgeleri ile kendi faaliyet alanında dünyanın sayılı kuruluşları arasında yer aldığını vurgulayan Kazangil, “NSK Group, orijinal ekipman üreticisi olmasının yanı sıra ürün sorumluluk sigortası ve satış sonrası hizmet desteği ile sektöründe fark yaratmaktadır. Tüm üretim süreçlerini kontrol altında tuttuğumuz ve yüksek kalite düzeyinde ürettiğimiz direksiyon ve süspansiyon parçalarını 'Rota' markası ile tüm dünyada 75 ülkeye sunmaktayız. Birlikte çalıştığımız tedarikçilerimizin bize olan güvenini Automechanika İstanbul 2013 Fuarı’nda da bir kez daha hissettik.” dedi.

Kazangil, 2013 yılı başından bu yana birçok fuara katıldıklarını ve yıl sonuna kadar toplamda 11 farklı uluslararası fuarlara iştirak etmeyi planladıklarını ifade ederek, “NSK Group, dünya otomotiv sektörünün global tedarikçilerinden biri olma yolunda ilerlemektedir. Amacımız, faaliyet alanımızda öncülük rolünü üstlenerek, kent ve ülke ekonomisine sağladığımız katma değeri artırmaktır.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER