ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 09:42

''Araştırmada Yenilikler Konferansı''


Ipsos Türkiye CEO'su Vural Çakır, ''Araştırmada Yenilikler Konferansı''nın 15 Mayıs'ta İstanbul'da yapılacağı bilgisini vererek, araştırmanın, ekonomik ve sosyal hayatın sağlıklı işlemesini sağlayan gizli kahramanlardan olduğunu söyledi.
     Konferansa ilişkin AA muhabirine açıklama yapan Çakır, güçlü bir performans gösteren Türkiye ekonomisinin, sağlıklı büyümesi için araştırmaya daha fazla kaynak ayırması gerektiğine işaret ederek şu değerlendirmeyi yaptı:
     ''Araştırma ekonomik ve sosyal hayatın sağlıklı işlemesini sağlayan başlıca gizli kahramanlardan birisi. Dünyadaki gelişmelerin pek çoğunu araştırmaya bağlı analizler sağlıyor. Araştırma tekniklerimizi düzenli geliştirmeliyiz. Daha önemlisi, bu tekniklerin sağlıklı iş ve sosyal kararlara dönüşmesini sağlayabilmeliyiz. Ipsos'un, 'Araştırmada Yenilikler Konferansı' küresel uzmanlarla birlikte araştırmanın bu doğrultuda geliştirilerek yaygınlaştırılmasını amaçlıyor.''
     Konferans kapsamında araştırmanın en sıcak konularının masaya yatırılacağını belirten Çakır, tam gün sürecek konferans süresince, araştırmada öne çıkan konuların, alanında uzman global araştırmacılar tarafından gündeme getirileceğini ifade etti.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER