ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Nisan 2013 Salı 19:01

"Araştırma komisyonu işe benden başlasın"


Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, aile çevresinden kişilerin Eurogroup'un mevduatlara “tıraşlama” yapılmasıyla ilgili kararı arifesinde yurtdışına sermaye aktardığına dair iddialar karşısında “Gelin, araştırmaya benden başlayın” çağrısında bulundu.

Anastasiadis, Güney Kıbrıs’ı ekonomik krize sürükleyen nedenleri ve sorumluları araştıracak olan Araştırma Komitesi’nin başkanı ve üyelerinin yemin töreninde konuştu.

Ekonomik krize neden olan olaylarla ilgili Araştırma Komitesi atanmasının, Rum Yönetiminin vatandaşlar karşısındaki borcunun en asgarisi olduğunu ifade eden Anastasiadis, dış ve iç faktörlerden kaynaklandığını söylediği ekonomik krizin sonuçlarını vatandaşların ödemeye çağrıldığından ve suçluların cezalandırılması gerektiğinden söz etti.

Aile çevresinden kişilerin, Euro Grubu’nun mevduatlara “tıraşlama” yapılmasıyla ilgili kararı arifesinde yurtdışına sermaye aktardığına dair iddialar karşısında ise Anastasiadis, Araştırma Komitesi üyelerini, öncelikli olarak, doğrudan ve dolaylı olarak kendisine yüklenenleri araştırmaya davet etti.

Araştırmalarda ailesinden kişilerle sınırlı kalınmamasını da isteyen Anastasiadis, araştırmaları önceden ortağı olduğu avukatlık bürosunun işlemleri yönünde de genişletmeye çağırdı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER