ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Az Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 12:45

Ankara’ya dev fuar alanı kurulacak


Ankara, dünyanın en büyük fuar ve kongre merkezlerinden birine kavuşuyor. Esenboğa Havaalanı yakınında yapılacak fuar merkezi, Dubai, Paris ve Berlin’den sonra dünyada havacılık fuarı yapılabilen 4. alan olacak.

        Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile görüşen Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci ve yönetim kurulu heyeti projenin detayları hakkında bilgi verdi.

        Ankara’ya yakışır büyük bir fuar merkezi kurulmasının önemine işaret eden Bakan Bayraktar, "Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkenti olan Ankara’yı el birliğiyle marka şehir yapmak için çalışmalıyız. Bakanlık olarak projede üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Başta ATO olmak üzere böylesine önemli bir projeyi Ankara’ya kazandırmak için yola çıkan Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni, Ankara İl Özel İdaresi’ni, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ni, Ankara Sanayi Odası’nı, Ankara Ticaret Borsası’nı ve diğer katkı sunan kuruluşları kutluyorum." dedi.

        ESENBOĞA’YA YAKIN KURULACAK

        Esenboğa Havaalanı yakınına Akyurt gelişim alanına kurulacak fuar merkezi, 100 bin metrekare kapalı sergi alanı ile 50 bin metrekarelik etkinlik alanına sahip olacak. Havaalanına yakınlığı nedeniyle, yapılması planlanan 3. piste bağlanacak olan fuar merkezine, havacılık fuarlarında (Air-expo) kullanılmak için ayrı bir sergi alanı yapılacak. Anadolu kervansaraylarından esinlenilerek düzenlenen fuar merkezinin huzur bahçesi, avlu ortasında su ögesi ve kademelenmiş havuzlara sahip olacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER