ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 22:02

Ankara Shopping Fest başladı


Ankara Shopping Fest (Ankara Alışveriş Festivali), Amerikalı top model Emily DiDonato'nun Kentpark AVM'de vurduğu gong ile başladı.

Festivalin açılışına Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci ve ATO üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.
Bezci, bu yılki festival kapsamında 222 araç hediye edeceklerini anımsatarak, 7 Temmuz'a kadar Ankara'dan alışveriş yapan tüketicilerin her 25 liralık alışveriş karşılığında bir çekiliş hakkı kazanacaklarını belirtti.

Festivalin yüzde 50'lere varan indirimlerle tüketicileri memnun edeceğini kaydeden Bezci, 24 gün boyunca Ankara'nın renkli etkinliklere ev sahipliği yapacağını ifade etti. Bezci, Cumhuriyetin 100. yılında Ankara'nın bir marka şehir olarak dünyada hak ettiği yeri almasını hedeflediklerini dile getirdi.

Ankara Shopping Fest İcra Komitesi Başkanı Yüksel Tavşan da Ankara'nın cazibe merkezi haline getirilmesi için yurt içinde ve yurt dışında reklamlar yaptıklarını, kültürel ve sanatsal etkinlikler organize ettiklerini belirterek, "Bunlar yeterli değil. Ankara esnafı, Ankara tüccarı bu işi sahiplenmeli. İşte o zaman bu festival anlam ifade eder. Zira bu işin katalizörü mağazalardır. Festivalin geleneksel hale gelmesini istiyorsak tüketicinin güvenini zedelemeden uygun fiyatlarla satış yapılması gerekiyor" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Amerikalı top model Emily DiDonato platforma kurulan gonga vurarak Ankara Alışveriş Festivali'ni başlattı. Gecede, Flamenko müziği ve dans gösterileri gerçekleştirildi, havai fişekler atıldı.

Festival kapsamında starlar sahne alacak

Festival gecelerinde Ankaralılar, yerli ve yabancı turistler, çok sayıda sanatçının yer alacağı konserleri izleme imkanı bulacak.

Dinleti ve konserlerde, Ajda Pekkan, Hülya Avşar, Gülben Ergen, Nilüfer, Seda Sayan, Ahmet Özhan, Ümit Besen, Demet Akalın, Rafet El Roman, İsmail Türüt, Ferhat Göçer, Bengü, Mustafa Ceceli, Sevcan Orhan, Alişan, Emre Aydın, Murat Boz, Berkan, Gülşen, Kubat, Yonca Lodi, Murat Dalkılıç, Burhan Öcal, Pınar Dilşeker ve Ahmet Selçuk İlkan da şarkı ve şiirleriyle Ankaralılara coşkulu anlar yaşatacak.

Festival kapsamında 24 gün boyunca perakendeciler yüksek indirim oranlarıyla kampanyalar düzenleyecek. Ankara'daki alışveriş merkezleri ve cadde mağazaları da festival boyunca çeşitli kampanyalarla katkıda bulunacak.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER