ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 10:41

Ankara Kalkınma Ajansı’ndan OSTİM'e destek

Ankara Kalkınma Ajansından OSTİMe destek


 Ankara Kalkınma Ajansı 2012 Yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında desteklenmeye değer bulunan ve OSTİM Vakfı tarafından yürütülecek olan 'Bir Bilge Bin Bilge' başlıklı proje sözleşmesi imzalandı.

Genel anlamıyla emekli beyin gücünden daha fazla yararlanılmasını sağlamayı amaçlayan proje, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Başkan Yardımcısı Sıtkı Öztuna ve Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı tarafından imzalandı.

Proje imzası sırasında detaylara değinen OSTİM OSB Başkanı Orhan Aydın, projenin genel çerçevesini şu şekilde çizdi: “Ankara’da OSTİM Vakfı ve OSTİM OSB Müdürlüğü işbirliğinde kurulacak olan ‘Kıdemli Uzman Hizmetleri Sistemi’ ile mesleğinin duayeni olmuş kişilerin deneyimleri sayesinde elde ettikleri bilgiyi toplumsal faydaya sunabilecekleri bir yapı oluşturmayı amaçlıyoruz. Bu kişilerin bilgi ve deneyimlerini işletmelerle paylaşmalarını, sosyal yaşama katılımlarını artırmayı, beşeri ve entelektüel sermayenin ortaya çıkarılmasını hedefliyoruz.”

Aydın, ayrıca, kalıcı bir danışmanlık modeli oluşturarak, kıdemli uzmanların bilgi ve deneyimleriyle iş yaşamına destek olmalarını sağlamayı amaçladıklarını da dile getirdi. Aydın, bu sistem sayesinde yıllarını belli bir alana vermiş uzmanların aktif iş yaşamları sonrasında da iş ve sosyal yaşama katılabilecekleri ve zihinlerini canlı tutabilecekleri bir sistem kurmayı hedeflediklerini belirtti.

Projenin, Ankara'ya ve hedef gruplara hayırlı olmasını temenni eden Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı da hayata geçirilmesi düşünülen sistemin son derece yararlı olacağını ve önemli bir boşluğu dolduracağını dile getirdi. Balcı, bu sistemle deneyimli beyinlerin özellikle genç girişimcilere çok büyük katkılar sağlayacağına inandıklarını belirtti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER