ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 15:40

Ankara Kalkınma Ajansı destekleri anlatacak


Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı, Türkiye’de verilen mali destekler konusunda bilgilendirme toplantısı düzenleyeceklerini söyledi.

Ankara'yı ekonomik, kültürel ve siyasal açıdan küresel bir başkente dönüştürecek kalkınma stratejilerinin geliştirilmesinde ve hayata geçirilmesinde öncü olmak vizyonuyla çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Asım Balcı, etkinliği 15 Mayıs Çarşamba günü Holiday Inn Ankara Oteli’nde 3 oturum halinde yapacaklarını anlattı.

Balcı “Bu etkinliği düzenlemekteki amacımız, destek unsuru sağlayan veya sağlanmasına aracılık eden kurumların yetkilileri ile yatırımcı, girişimci ve işadamlarını bir araya getirmektir. Böylelikle doğru bilgi ve yönlendirme sağlanmış olacak ve ilgili destek unsurlarından daha fazla kişinin yararlanmasına katkı verilmiş olacaktır.” dedi.

Toplantıda; Ekonomi Bakanlığı Teşvik Sistemi, TÜBİTAK TEYDEB, KOSGEB, Teknokent Destekleri, Orta Anadolu İhracatçılar Birliği dış ticaret destekleri, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı TARYAT ve diğer destekleri ile TKDK destekleri anlatılacak. Her bir kurumun kendi uzmanları tarafından yapılacak bilgilendirme sunumları sonrasında katılımcılar birebir sorularını uzmanlara yöneltme imkanı bulabilecek. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER