ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 19:35

Ankara -Bağdat uçuşları başlıyor

Ankara -Bağdat uçuşları başlıyor


 Irak Havayoları, 10 Haziran 2013 itibarıyla Ankara uçuşlarına başlıyor. Irak Havayolları’nın Türkiye temsilciliğini yürüten Miadtur’un girişimleri sonuç verdi. Sadece İstanbul’dan yapılan uçuşlara Ankara’nın dahil olması yeni bir dönemi de başlatmış olacak.

Ankara- Bağdat arasında yapılacak uçuşlar pazartesi ve çarşamba günleri olmak üzere haftada 2 gün düzenlenecek. Uçakların Bağdat’tan kalkış saati 9:00, Ankara’dan kalkış saati 12:00 olarak belirlenirken, bilet fiyatları 300 dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıktı. Irak Havayolları’nın Türkiye temsilciliğini MiadTur yürütüyor. Ankara-Bağdat biletleri MiadTur satış ofislerinden temin edilebiliyor. Genel merkezi Taksim Elmadağ’da bulunan Miad Tur’un Aksaray, Atatürk Havalimanı, Ankara Kızılay ve Esenboğa Havalimanı ile Antalya Havalimanı ve Yalova’da ofisleri bulunuyor. Şirket yetkilileri, Ankara-Bağdat uçuşlarının ardından Antalya uçuşlarının başlaması için de girişimlerinin olduğunu açıkladı.

Irak Havayolları İstanbul’dan Irak’taki 5 ayrı bölgeye uçuş gerçekleştiriyor. İstanbul-Bağdat arası karşılıklı her gün uçuş yapılırken, Basra ve Necef’e haftada 2 gün, Erbil’e ise haftada 3 gün karşılıklı sefer düzenleniyor. Süleymaniye’ye ise yaz aylarında karşılıklı 2 gün sefer bulunuyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER