ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Ağustos 2014 Salı 15:30

Anadolu Grubu'dan iki yeni şirket

Anadolu Grubudan iki yeni şirket

Anadolu Grubu bünyesinde dün iki yeni şirket kuruldu. Şirketlerden biri gayrimenkul diğeri ise yiyecek-içecek sektöründe faaliyet gösterecek.


Anadolu Grubu bünyesinde dün iki yeni şirket kuruldu. Şirketlerden biri gayrimenkul diğeri ise yiyecek-içecek sektöründe faaliyet gösterecek. Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, şirketlerden biri ile arazi geliştireceğini diğerinin ise bir takım projeler üzerinde yoğunlaşacağını kaydetti.

İstanbul Ticaret Odası’na kaydı dün yapılan şirketlerden biri Ankara Anadolu Gayrimenkul Yatırımları A.Ş., diğeri ise Keyif Yiyecek Eğlence Hizmetleri A.Ş. Her iki şirketin yönetiminde ise Anadolu Grubu’nda görev alan isimler yer aldı: İbrahim Yazıcı, Tuncay Özilhan, Can Çaka ve Ahmet Boyacıoğlu… İlk şirketin kuruluş sermayesi 250 bin TL, ikincisinin ise 400 bin bin TL olarak belirlendi.

"Arazi geliştirme projeleri yapacağız"

Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, hurriyet.com.tr’nin soruları üzerine, söz konusu şirketlerin faaliyet alanlarına ilişkin kısa bir bilgi verdi. Özilhan, Ankara Anadolu Gayrimenkul’ün esas faaliyet alanının arazi geliştirmek olacağını ifade etti. Özilhan “Fırsatlara çıktıkça değerlendiriyoruz. Kendi arazilerimiz de var. Arazi geliştirme projeleri yapacağız” dedi.

"Anadolu Efes ile restoranlara, ublara destek oluyoruz"

Özilhan, Keyif Yiyecek Eğlence şirketinin faaliyet alanı ile ilgili ise “Anadolu Efes ile restoranlara, publara destek olan bir grubuz. Bu projelere destek olmaya devam edeceğiz; Bu şirket o gaye ile kuruldu. Proje geliştirecek. Bilindiği Mc Donalds grubumüz bünyesinde. Bir takım projeleri geliştirip franchise verebilecek bir yapıya gelecek. Biraz daha açarsam rakiplerime koz vermiş olurum (gülerek)” dedi.

 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER