ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Aralık 2013 Perşembe 17:37

Amazon'dan, greve rağmen paketleri ulaştırma garantisi


Kötü çalışma koşullarının yanı sıra aldıkları maaşında yetersizliğinden şikayet eden online satış şirketi Amazon işçileri grevde.

Dört gündür devam eden grevler Amazon lojistik merkezi olan Hessen’deki Bad Hersfeld ve Saksonya’daki Leipzig’de perşembe günü sabah erken saatlerinde tekrar başladı ve hız kesmeden devam etti.

Grevi organize eden hizmet sendikası Ver.di’den Christoph Schmitz’in verdiği bilgiye göre grev Cumartesi gününe kadar devam edecek. Ver.di’nin yaptığı açıklamada bin 100 kişi greve katılıyor. Amazon ise 820 kişinin grev yaptığını duyurdu.

Ver.disendikası Amazon’u uzun zamandır 9 bin kişilik çalışanının maaşlandırmasını sendika tarifeleri üzerinden yapması konusunda uyarıyordu.

Bu arada Amazon yönetimi bir taraftan grev ile boğuşurken diğer taraftan da yıllık satışlarının en yoğun olduğu Noel öncesi müşterilerini rahatlatmaya çalışıyor. Yıllık toplam satışının dörtte biri kadarını sadece Noel'de gerçekleştiren şirket, müşterilerine yolladığı mailde siparişi yapılan ürünlerin Noel’e mutlaka yetiştirileceğini duyurdu.

Mailde 20 Aralık gece yarısına kadar verilen siparişlerin de Noel bayramına yetiştirileceği garantisini verdi. Ver.di sendikası ise strese gerek olmadığını, pazarlık masasına dönülmesi durumunda grevin zaten sona ereceğini söylüyor.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER