ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 16:22

Almany Bakan, Erbil'de konferansına katıldı


Almanya Ulaştırma Bakanı Peter Ramsuaer, beraberindeki iş adamı heyeti ile Irak'ın kuzeyinde bulunan Erbil şehrinde düzenlenen ekonomi konferansına katıldı.

Konferansa Ramsuaer’in yanı sıra, Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Geliştirme ve Yerleştirme Bakanı Kamaran Ahmet Abdullah, Sanayi ve Ticaret Bakanı Sinan Çelebi, Ticaret Odası Başkanı Dara Celil Hayyat ve çok sayıda yabancı şirket temsilcisi katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Kürt Yönetimi Geliştirme ve Yerleştirme Bakanı Kamaran Ahmet Abdullah ‘’Almanya’nın dünya ticaretindeki önemini hepimiz biliyoruz. Globalleşen dünyada Almanya gibi güçlü ülkelerle çalışıp bölgemizi daha geliştirmeyi amaçlıyoruz. Uluslar arası standartlara göre hızlı gelişen bölgeler listesinde yerimizi almış bulunmaktayız. Gelişime açık bir bölgeyiz, tarım yapan şirketler için çalışma zemini hazırlıyoruz ve gereken kolaylığı sağladığımızı düşünüyorum’’ dedi.

Almanya Ulaştırma Bakanı Peter Ramsuaer ise, Irak Kürt Yönetimi ile olan ilişkilerinin gittikçe ilerlediğine dikkat çekere, "Kürt bölgesi güvenli ve özgür bir bölge. Geleceğe yönelik önemli adımlar attığını görüyoruz. Bu yüzden Almanya olarak bu bölgede yatırım yapmaktayız. Şu an 50 şirketimiz bu bölgede faaliyet göstermekte. Bölge ile hem ticaret açısından, hem de sosyal açılardan içli dışlı olmaktayız. Almanya olarak büyük bir güce sahibiz. Bu gücü sizinle paylaşmak istiyoruz’’
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER