ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Temmuz 2013 Pazartesi 17:57

Alman işadamlarından TAGİD'e ziyaret

Alman işadamlarından TAGİDe ziyaret


Sakarya, Kocaeli ve Tekirdağ illerinden birinde yatırım yapmak için Türkiye'de bulunan Alman işadamları, Trakya Genç İşadamları Derneği’ni (TAGİD) ziyaret etti.

        Alman işadamları ilk olarak Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya'yı ziyaret ederek bölge ekonomisi, yatırım imkânları ve kurulumu tamamlanan yeni sanayi alanları hakkında bilgiler aldı. Heyet sonrasında Çorlu'ya geçerek TAGİD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Canbulat’ı ziyaret etti. Heyet üyeleri kendilerinin Türkiye’ye yatırım yapmak isteyen 30 firmayı temsilen 5 firma olarak geldiklerini ve bu firmaların KOBİ ölçeğinde olduklarını kaydetti. Alman işadamları, yatırım yapılacak sektörlerin ise makine, enerji ile teknolojik yatırımlar olduğunu ifade etti.

        TAGİD Başkanı Ali Canyurt, yaptığı konuşmada, "Tekirdağ ve bölgesi ülkemizin sanayisinin belkemiğini oluşturan bir bölge, Firmaların burada yatırımları ve yatırım çalışması var. Bu çalışmalar şuan ISOB ve çok yakında bir tarihte OSB olarak faaliyete geçecek olan sanayi alanlarının oluşması ile Tekirdağ, Çorlu ve Çerkezköy bölgeleri daha çok cazibe merkezi olacak. Tekirdağ’ın limana yakın olması, demiryolu ve havayolu ulaşımının olması, Avrupa’ya açılan bir kapı konumunda olması bu bölgeye yatırım konusunda önemli bir tercih nedenidir." dedi.

        Bu çalışmalarda büyük emek harcayan Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya’ya teşekkür etmeyi bir borç bildiklerini dile getiren Canbulat, ayrıca kendisini ziyaret eden Alman konuklara da teşekkür etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER