ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 16:52

Alman işadamları ticari ilişkileri geliştirmek istiyor


Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ ile bir araya gelen Alman sanayici ve iş adamları, Türkiye ile Almanya arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesini istediklerini söyledi.

Almanya Mittlerer Niederrhein Bölge Sanayi Odası üyesi iş adamları, Bursa ziyaretlerinde Büyükşehir Belediyesi’ni de ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi Tarihi Belediye Binası’nda gerçekleştirilen ziyarette, Alman sanayici ve iş adamlarını Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ kabul etti.

Bursa’ya geçen yıl da geldiklerini anlatan Mittlerer Niederrhein Bölge Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Wolfram Lasseur, Türkiye ile Almanya arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek istediklerini ve bu nedenle de Bursa’daki iş adamlarıyla görüşmek üzere kente geldiklerini belirtti. Bursa’nın potansiyelini bildiklerini anlatan Lasseur, Almanya ile Türkiye arasındaki diyaloğun artmasından yana olduklarını vurguladı.

Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ da konuklarına Bursa ile ilgili bilgiler vererek, “Bursa, tarihi ve kültürel değerleriyle yıldızı parlayan bir şehir. Bursa olarak her zaman diğer ülkelerle dostluğumuzun, sosyal, kültürel ve ticari ilişkilerimizin gelişmesini istiyoruz” diye konuştu. Başkanvekili Karadağ, konuklarına çini plaket ve Bursa’ya özgü hediyeler verdi.

Başkanvekili Karadağ, aynı zamanda Türk Pataloji Derneği yönetim kurulu üyeleriyle de bir araya geldi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER