ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2013 Perşembe 16:06

Aleviler ve Ekonomik Örgütlenme Paneli'ne doğru

İzmir'de 28 Aralık'ta Çağdaş Esnaf, Sanayici ve İşverenler Derneği, tarafından düzenlenecek panelde Türkiye'de Alevilerin sorunları ele alınarak, Alevilerin ekonomik olarak örgütlenmesinin yolları aranacak.


Panel öncesi, Gürel Residence Hotel'de basın toplantısı düzenleyen ÇAĞSİAD İzmir Şubesi Başkanı Ali Rıza Çetinkaya, panelde Türkiye'deki tüm Alevi bileşenlerini bir araya getirmek istediklerini belirterek, alevi ekonomik örgütlenmesini tartışacaklarını ve bütün Alevi bileşenlerini ÇAĞSİAD çatısı altında toplamak istediklerini söyledi.

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Çiğli Şube Başkanı Hüseyin Han ise İzmir'de yaklaşık 1 milyon Alevinin yaşadığını ifade ederek, "Ancak Alevilerin temsiliyeti yüzde 5 bile değil. Ekonomik gücümüz olmazsa inanç ve sosyal birlikteliğimiz de başarıya ulaşamaz" dedi.

ÇAĞSİAD tarafından 28 Aralık Cumartesi günü, Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi'nde düzenlenecek Aleviler ve Ekonomik Örgütlenme Paneli'nde, 2 oturum da Türkiye'de Alevilerin yaşadığı sorunlar ele alınarak, Alevilerin ekonomik olarak örgütlenmesinin yolları aranacak.

Panele, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez, ÇAĞSİAD Genel Başkanı Hasan Hüseyin Türkeş, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Başkanı Kemal Bülbül ve Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir ile yurt içi ve yurt dışından bir çok akademisyen katılacak.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER