ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2013 Salı 14:45

Akhisar Alışveriş Festivali örnek oldu

Akhisar Alışveriş Festivali örnek oldu


 İstanbul ve Ankara’da tüketiciden büyük ilgi gören alışveriş festivalleri Anadolu’ya da uzandı. Manisa'nın Akhisar ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen etkinlik esnafın yüzünü güldürürken, diğer ilçelere de örnek oldu. Salihli, Soma gibi çevre ilçe belediyeleri de Akhisar Belediyesi'nden bilgi alarak alışveriş festivali hazırlıklarına başladı.

İkinci Akhisar Alışveriş Festivali, 31 Ocak 2013'te başlayıp 3 Şubat'ta sona erecek. Festival boyunca fiyat indirimlerinin yanısıra gösteriler, konserler ve defileler düzenlenecek. Akhisar Belediye Başkan Yardımcısı ve Alışveriş Festivali Düzenleme Komitesi Başkanı Ömer İşçi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ilçelerinin bu festival için coğrafi olarak Manisa'dan daha avantajlı olduğunu söyledi. Bu seneki festivali kalite ve marka değerini yükselterek yapacaklarını belirten İşçi, geçen yıl gerçekleştirilen festivalin beklentilerin çok üzerinde başarıya ulaştığını aktardı. İşçi, konuşmasına şöyle devam etti:

"Geçen yılki festivalimiz sömestr tatiline denk geldiği için çevre ilçe ve illerden çok sayıda vatandaş geldi. Dışarıda okuyan Akhisarlı çok öğrenci var. Bunlar tatile geldi ve aileleriyle birlikte indirimli ürünlerden alışveriş yaparak ihtiyaçlarını karşıladı. Festival, 10 kişilik esnaftan oluşan komite tarafından organize edilirken belediye de destek verdi. İşin başında esnafın olması başarıyı getiriyor. Festival, esnafın elindeki ürünleri bitirmek istediği sezon bitiş dönemine denk geldiği için güzel indirimler yapılıyor. Çevre il ve ilçelerden hafta sonunu ailesiyle geçirmek isteyen vatandaşlar da festival için ilçemize geliyor. Geçen sene güzel bir festival oldu. Bu sene firmaların sahip çıkmasıyla daha güzel bir festival gerçekleştireceğiz. Gelen konuklarımız hem keyifli zaman geçirecek hem de alışveriş yapacaklar."

Akhisar’da Rodi Mood bayiliği yapan ve tekstil-hazır giyim mağazaları bulunan Hüseyin Hanaylı da büyükşehir dışında bir ilçe tarafından ilk defa gerçekleştirilen alışveriş festivalinin çok başarılı geçtiğini dile getirdi. Geçen yıl beklenenin üzerinde bir taleple karşılaştıklarını vurgulayan Hanaylı, festival hakkında şu bilgileri verdi:

"Katılımın bu sene daha fazla olmasını bekliyoruz. Halk böyle bir şeyi özlemiş. Günümüzde, alışveriş artık kültür oldu. Kültür olduğu için insanlar çarşı gezmelerine çıkıyor. Böyle bir festival Akhisar ve çevre ilçelerdeki insanların bu isteklerini karşıladı. Festivalden esnafta kazanlı çıktı. 25 yıldır ticaret ile uğraşıyorum. Çevre ilçelerin halkı buraya zaten alışveriş için geliyor. Bu festivale dönüşünce insanların ilgisi daha da arttı. İnsanlar 'Alışveriş festivali büyükşehirlerde oluyor, ilçede nasıl oluyor?' diye merak edip geliyor. Onların gelmesi ilçeye canlılık kazandırıyor."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER