ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 13:26

Ajans Press yeni yerine taşındı


Medya takibinde 60. yılını dolduran Ajans Press, Profilo Alış-Veriş Merkezi’ne taşındı. 350 çalışanıyla hizmet veren Ajans Press, medyayı kişi ve kurumlar için denetleyip, analiz ediyor.

Yaklaşık 2 bin 800 metrekarelik açık ofise yerleşen Ajans Press’in açılışını şirketin yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Özkan’ın yanı sıra, Sanatçı Emrah, Bülent Serttaş ve Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Kahyaoğlu yaptı. Kurdele kesiminin ardından pasta kesildi.

Eski çalışıma yerinin 8 katlı bir bina olduğunu ancak yeni taşınılan yerde daha verimli bir çalışma sistemine geçildiğini belirten Ajans Press Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Özkan verimliliğin iki kat arttığına dikkat çekti.

Kuruluşlarının 60. yılını kutladıklarını dile getiren Özkan, “Medya çok önemli bir güç. Şu an itibariyle 25 bin çeşit medyaya ulaştık. Gazeteler, dergiler, internet siteleri, bloglar, sosyal medya gibi. Medyanın sayısı artınca bunun takibi daha da zorlaşıyor. Biz bu alanda dünyada ilk 10’a girdik. Sektör konumundayız. İstanbul üniversitesi teknoparkında AR-GE merkezimiz var. Kendi teknolojimizi kendimiz üretiyoruz.” dedi.

‘MEDYA OKYANUSUNDA İSTEDİĞİNİZ BALIĞI YAKALAYIP, PİŞİRİYORUZ’

Medya sektörünü okyanusa benzeten Özkan, “Bir okyanus düşünün. Milyarlarca haber içerisinde isteneni veriyorsunuz. Medya okyanusunda isteyene, istediği ebatta, istediği balığı yakalıyoruz. Kesiyoruz, temizliyoruz, yıkıyoruz, pişiriyoruz. Masaya salatayla birlikte balığı servis ediyoruz. Çünkü zaman çok kıymetli. İnsanların zamanı satın alması gerekiyor. Gelen sonuçların değerlendirilmesi çok önemli. Bilgiyi nitelikli hale getiriyoruz. Yaklaşık 250 kritere göre analizi yapıyor ve çok özel 15 sektörde analizler çıkarıyoruz. Sektörde firmaların durumu nedir? Rakiplerin durumu nedir? Pazar payı nedir? Bunları doğru bildiğiniz zaman daha etkili oyuncu olabiliyorsunuz. Yeni yatırımlara girebiliyorsunuz.” diye konuştu.

Medyanın çok önemli bir güç olduğunu ifade eden Özkan, müşterileri arasında Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Genelkurmay Başkanlığı, bakanlıklar, valilikler ve holdingler gibi pek çok kurum ve kuruluşun bulunduğunu anlattı. 81 ilde teşkilatlandıklarını kaydeden Özkan, “Şu an itibariyle 5 ülkedeyiz. 2015 itibariyle 50 ülkede olmayı hedefliyoruz. Hedefimiz dünyada ilk üçe girmek. Artık fasonculuktan kurtulup, kendi markamızı yaratmamız gerekiyor. Toplam 350 çalışanla hizmet veriyoruz.” ifadelerini kullandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER