ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Hafif Yağmur
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Eylül 2013 Cumartesi 17:39

Adana’da ‘nükleer santral yatırımında iş fırsatları’ tartışılacak


Adana Sanayi Odası (ADASO), Adana Genç İşadamları Derneği ve Refleks Gazetesi işbirliğiyle düzenlenen ‘Nükleer Santral Yatırımında İş Fırsatları’ toplantısı gerçekleştirilecek.

Adana Sanayi Odası Salonu’nda yapılacak toplantıda, Mersin Akkuyu’da gerçekleştirilecek ve maliyeti 20 milyar dolar olarak belirlenen Türkiye’nin ilk nükleer enerji santrali projesinde gelinen aşama, satın alınacak ürün ve hizmetlerde aranan standartlar, çalışma koşulları konularında bilgilendirme yapılacak. ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, Akkuyu Nükleer Santrali projesinin inşaat ve üretim aşamasında ürün ve hizmet alımlarının önemli bölümünün bölgemizden temin edileceğine dikkati çekerek, “Toplantı bu nedenle Adana açısından büyük önem arz etmektedir. Adanalı sanayicilerimizi, işadamlarımızı bu fırsatı değerlendirmeye davet ediyorum.” dedi.

Akkuyu Nükleer Santrali’nin çeşitli yönleriyle ele alınacağı ve moderatörlüğünü Refleks Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Uluğtürkan’ın yapacağı panelde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Nükleer Proje Daire Başkanı Necati Yamaç “Türkiye’nin Nükleer Enerjide Gelecek Projeksiyonu”, Akkuyu Nükleer Santrali Türkiye Yöneticisi Rauf Kasumov “Akkuyu Nükleer Santrali ve Projede Gelinen Son Aşama”, Ana Müteahhit Atomstroyexport Genel Müdürü Aleksandr F. Mironov “Projede Satın Alınacak Ürünler, Hizmetler ve Standartları ile Çalışma Koşulları”, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, “Adana’nın ve NGS’ye Üretim Gerçekleştirebilecek Sektörlerde Kent Sanayisinin Profili”, Adana Genç İşadamları Derneği Başkanı Tamer Gülcan “Adana’nın Alt ve Üst Yapı Müteahhitlik Sektörünün Genel Durumu”, Akkuyu NGS Mersin Bilgilendirme Merkezi Müdürü Faruk Uzel “Bölgede Proje Algısına Yönelik Halkla İlişkiler Çalışmaları” ile ilgili açıklamalarda bulunacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER