ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Eylül 2013 Cuma 13:17

AA Finans Terminali 1 yaşında


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Anadolu Ajansı (AA) Finans Terminali'nin, sektöre yönelik gerçekleştirdiği atılımları, ortaya koyduğu haberleri ve bunun beraberinde getirdiği gündem oluşturmaları yakından takip ettiğini belirterek, "Takip etmenin yanında takdir ettiğimi de hatırlatmak istiyorum" dedi.
Başbakan Yardımcısı Arınç AA muhabirine, AA Finans Terminali'nin lansmanının 1'inci yıldönümüne ilişkin açıklamalarda bulundu.
Hükümette medyadan sorumlu Başbakan Yardımcısı olması vesilesiyle zaman zaman medyayla ilgili farklı mekanlarda bulunduğunu hatırlatan Arınç, "Bu ortamlarda herkesin ağız birliği yapmışçasına söylediği bir şey var, o da Anadolu Ajansı'nın birkaç yıl içerisinde çok büyük başarılara imza attığıdır. Bunları duyunca ben de haklı olarak böyle bir kurumla ilgili bir bakan olmaktan gurur duyuyorum. Anadolu Ajansımız her yönüyle çok güzel ve mükemmel çalışmalar yapıyor" ifadelerini kullandı.
Arınç, AA Genel Müdürü Kemal Öztürk'ün, kurumun 100'üncü yılında dünyadaki ilk 5 büyük ajanstan biri olmayı hedeflediğine işaret ederek şunları kaydetti:
"Bu amaçla, medya sektörüne yönelik çok önemli hizmetler gerçekleştirdik. Farklı dillerde haber yayınına başladık. Son iki yılda bunun içerisine Boşnakça'yı, Arapça'yı, Kürtçe'yi ekledik ve şimdi İngilizce'yi ekliyoruz. Diplomasi ve finans muhabiri yetiştiriyoruz. Haber Akademisini kurduk. Yani AA her yerde çok saygın ve çok hızlı büyüyen ve gelişen bir kurum. Arapça Haberler Servisi'nin geçtiği haberleri gazeteler, diğer ajanslar, televizyonlar ve web siteleri kullanmaya başladı."
Faaliyete geçen çalışmalardan birinin de birinci yılının kutlandığı "AA Finans Terminali" olduğunu belirten Bülent Arınç, şunları söyledi:
"AA Finans Terminali'nin, sektöre yönelik gerçekleştirdiği atılımları, ortaya koyduğu haberleri ve bunun beraberinde getirdiği gündem oluşturmaları yakından takip ediyorum. Takip etmenin yanında takdir ettiğimi de hatırlatmak istiyorum. Kısacası, Finans Terminali'nden de haberler su gibi akıp gidiyor, herkes buradan takip ediyor. Dünya'da ve bölgemizde gelişen olayları doğru, objektif, süratli ve fevkalade hızlı bir şekilde dünyaya servis etmek o kadar önemliymiş ki, biz bunu AA vasıtasıyla öğrendik."
Başbakan Yardımcısı Arınç, yaşanan gelişmeleri farklı yansıtmaya çalışanlara, çarpıtanlara veya bu konuda yanlış bir algı meydana getirmek isteyenlere karşı AA'nın dürüstlüğün ve güvenin sembolü olduğunu dile getirerek, "Aslında geçmişte kullanamadığı potansiyeli ve gücünü şimdi fazlasıyla kullanan ve herkesin büyük bir heyecan içerisinde Ajansın başarısıyla gurur duyduğu bir kurum haline geldi" diye konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER