ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2014 Perşembe 13:22

500 bin lira ceza geliyor

500 bin lira ceza geliyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, yeni internet düzenlemesine ilişkin, "Eğer herhangi bir içerik veya yer sağlayıcısı, mahkeme kararına rağmen içeriğin çıkarılmasını ve yahut o ilgili bölümün engellenmesini sağlamıyorsa 500 bin liraya kadar ceza uygulaması getireceğiz" dedi.


Bakan Elvan, yeni internet düzenlemesine ilişkin, "Anayasamızın 22. maddesine tamamen uygun bir düzenleme, (daha önce çıkarılan kanunun) Anayasa Mahkemesinden dönme nedeni, kamu düzeni ve milli güvenlikle ilgili hususlarda daha önceki düzenlemede karar mercini Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı olarak koymuştuk. Burada bir değişiklik yaptık. Bu konuda karar vermesi gereken 'ilgili bakan ve bakanlıktır' diye düşündük. Ben herhangi bir sorun olacağını düşünmüyorum. Tamamıyla Anayasamızın 22. maddesine uygun" şeklinde konuştu.

İNTERNETE YENİ AYAR

Bakan Elvan yakında Meclis'e gönderilecek internetle ilgili yeni teklif hakkında daha önce yaptığı açıklamada, Başbakanlık ve ilgili bakanlığın başvurusuyla TİB'in, mahkeme kararı olmadan 24 saat internete erişimi engelleyeceğini belirtmişti. 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER