ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ekim 2012 Çarşamba 21:00

4. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi 13 Kasım'da gerçekleştirilecek

İMSAD tarafından 2009 yılından bu yana düzenlenen Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi, bu yıl TÜSİAD'ın stratejik iş ortaklığında 13 Kasım'da İstanbul'da düzenlenecek.


İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) tarafından 2009 yılından bu yana düzenlenen Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi, bu yıl Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin (TÜSİAD) stratejik iş ortaklığında 13 Kasım'da İstanbul'da düzenlenecek.
    
İMSAD'dan yapılan açıklamaya göre, 4. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi'nin ana teması, ''Sürdürülebilirlik ve Küresel Rekabet'' olarak belirlendi.
    
Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün'ün katılımının beklendiği zirvede açılış konuşmalarını TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner ve İMSAD Başkanı Hüseyin Bilmaç yapacak. Zirveye Türkiye'den ve yurt dışından iş dünyasının pek çok ismi konuşmacı olarak katılacak.
    
İkinci kez ''sıfır karbon'' bir etkinlik olarak düzenlenecek zirvede gün boyu salonun karbon emisyonu ölçülecek.
    
Zirvede İMSAD-TÜSİAD işbirliği ile hazırlanan ''Yeşil Binalar ve İnşaat Sektöründe Nanoteknoloji Stratejisi Raporu'' ile İMSAD'ın 2 yıldır üzerinde çalıştığı ''Binalarda Enerji Verimliliğinin Gelecek Perspektifi''ni ortaya koyan Rehber Kitap'ın sunum ve tanıtımları yapılacak.
    
''Sürdürülebilir Kentler'' başlıklı özel bölümünde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin özel birer sunum yapacağı zirvede, ''Sürdürülebilirlikte Liderin Rolü ve Markanın-Sanayinin Gücü'', ''Gelecek Vizyonu ve Trendler'', ''İnşaat Endüstrisindeki Rekabetin Yeni Trendleri'', ''Sürdürülebilirlik ve Hedefler'' başlıklı konular tartışılacak.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER