ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 12:31

4. Saraybosna İş Forumu başladı


 Bosna Hersek Üçlü Devlet Başkanlığı Konseyi'nin Boşnak üyesi Bakir İzzetbegoviç, "Bosna Hersek hükümetinin, yolsuzluğa karşı kararlı şekilde mücadele yürütmesi gerekiyor" dedi.
     4. Saraybosna İş Forumu'nda konuşan İzzetbegoviç, Sırbistan, Hırvatistan ve Türkiye'nin siyasi liderleri ile kısa süre önce bir araya geldiğini, yapılan bu görüşmeler sayesinde bölgedeki sorunların çözümü konusunda barışçıl rüzgar yakalandığını belirtti.
     İzzetbegoviç, Balkan ülkelerinin, barış ve kalkınmaya odaklanan "kilit liderlerinin" kararlılığı sayesinde, artık bölge için iyi günlerin kapıda olduğunu söyledi.
     Bosna Hersek'in, kalkınma için tüm imkanlara sahip olduğuna işaret eden İzzetbegoviç, ülkenin önündeki en önemli sorunun yolsuzluk olduğuna dikkati çekti.
     İzzetbegoviç, "Bosna Hersek hükümetinin, yolsuzluğa karşı kararlı şekilde mücadele yürütmesi gerekiyor. Yatırımları engelleyen bariyerlerin bir an önce ortadan kaldırılması gerekiyor" dedi.
     İzzetbegoviç konuşmasında, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a da Bosna Hersek'e yaptığı yardımlardan dolayı teşekkür etti.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER