ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Mayıs 2013 Perşembe 23:50

"4. Saraybosna İş Forumu"


Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da, yarın başlayacak "4. Saraybosna İş Forumu" dolayısıyla düzenlenen resepsiyona katıldı.

Bristol Oteli'nde düzenlenen resepsiyona, Babacan'ın yanı sıra eski Malezya Başbakanı Mahathir bin Mohammad, eski Slovenya Cumhurbaşkanı Danilo Türk, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Mali İlişkilerden Sorumlu Devlet Bakanı Obaid Humaid Al Tayer ve Bosna Hersek Üçlü Devlet Başkanlığı Konseyi Boşnak üyesi Bakir İzzetbegoviç, Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın ve İstanbul Ticaret Odası Eski Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş ile çok sayıda davetli katıldı.

İzzetbegoviç, resepsiyonda yaptığı konuşmada, foruma katılmak üzere Saraybosna'ya gelen konukları ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Bosna Hersek'in kaynakları zengin bir ülke olduğunu belirten İzzetbegoviç, bu zenginliğin ekonomiye kazandırılması gerektiğini söyledi.

İzzetbegoviç, Türkiye ve Malezya'nın ekonomideki başarılarının da anlatılacağı forumun, Bosna Hersek'in ekonomik sorunlarının çözülmesi konusunda yol gösterici olacağını düşündüğünü söyledi.

Resepsiyonda, daha sonra Perdana Leadership Vakfı ve Malezya ALUMNI Uluslararası İslam Üniversitesi tarafından başarılı bulunan Bosna Hersekli başarılı işadamları Faris Gavrankapetanoviç, Amer Bukviç, Hamed Ramiç, Reco Bekto, Niyaz Hastor, Enes Çengiç, Mirsad Çatiç ve Zoran Pulyiç'e ödül verildi. Ayrıca, Bosna Hersek'in eski Cumhurbaşkanı Haris Silayciç'e onur ödülü takdim edildi.
    
4. Saraybosna İş Formu
   
Forum, 17-18 Mayıs tarihlerinde Holiday Hoteli'nde yapılacak. Forum kapsamında, Türkiye ve Malezya'nın son yıllarda ekonomi alanında sergilediği başarılı performans değerlendirilecek.

Forumda, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın yanı sıra eski Malezya Başbakanı Mahathir bin Mohamad, BAE Mali İlişkilerden Sorumlu Devlet Bakanı Obaid Humaid Al Tayer ve eski Slovenya Cumhurbaşkanı Danilo Türk birer yapacak.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER