ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Temmuz 2013 Pazartesi 21:26

2012’de mobilya sektöründe en çok ihracat yapan ikinci marka oldu

2012de mobilya sektöründe en çok ihracat yapan ikinci marka oldu


İstanbul İhracatçıları Birliği (İİB), 2012’nin en başarılı ihracatçılarını ödül töreni ile belirledi. Törende Çilek’in mobilya sektöründe en çok ihracat yapan ikinci marka olduğu açıklandı. Ödülü şirketin yönetim kurulu üyesi Talha Çilek, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın elinden aldı.

Toplam 5 kıta ve 66 ülkede 444 satış noktası bulunan Çilek; Almanya, Fransa, Hollanda, İsveç, İsviçre ve Yunanistan gibi Avrupa ülkelerinin yanı sıra ABD, Panama, Venezuela, Tunus, Cezayir, Singapur, Rusya, Tunus, Suudi Arabistan ile Kolombiya gibi ülkelerde 3 milyonu aşkın çocuğun odasını süslüyor. Üretiminin yüzde 50‘sini ihraç eden şirket, bu oranı yüzde 80-90 seviyelerine çıkarmayı hedefliyor.

Törende İİB‘ye bağlı 6 ihracatçı birliğine üye firmalar ödüllendirildi. Ödül töreninde söz alan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye'yi 2023’te dünyanın en büyük ilk 10 ülkesi arasına getirmede ihracatın önemli rol oynayacağını vurguladı. Dünyaya göre Türkiye'nin ihracat temposunun gayet başarılı olduğunu aktaran Çağlayan, “Daha iyisini başarmayı hedefliyoruz. İhracatımız, siz değerli ihracatçılarımızın girişimciliği, cesareti ve azmi sayesinde hep yukarıya doğru gidecek.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER