ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Kasım 2012 Çarşamba 22:42

''20. Ulusal Kalite Başarı Ödülleri''


 ''20. Ulusal Kalite Başarı Ödülleri'', İşletmeler kategorisinde Boytaş, İstikbal ve Petkim, Kamu Yönetimi ve Hizmetleri kategorisinde ise Şanlıurfa ve Tarsus belediyelerine verildi.
    
Yapılan açıklamaya göre, Ulusal Kalite Ödülleri, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ile Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) tarafından Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen törenle sahiplerine dağıtıldı.
    
Törende, Büyük Ölçekli İşletmeler Kategorisi'nde Petkim Petrokimya, Büyük Ölçekli İşletmelerin Operasyonel Birim Kategorisi'nde Boytaş ve İstikbal, Kamu Yönetimi ve Hizmetleri Kategorisi'nde ise Şanlıurfa Belediyesi ve Tarsus Belediyesi Ulusal Kalite Başarı Ödülleri'nin sahibi oldu.
    
Ödül sürecinde 5'i işletme, 5'i de kamu kurumu olmak üzere 10 başvurunun yapıldığı Ulusal Kalite Ödülü'nde 9 katılımcı finale kaldı. 108 değerlendiricinin çalışmaları neticesinde sonuca ulaşılan Ulusal Kalite Ödülü'nde, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği'nin başkanlığında 7 jüri üyesi görev aldı.
    
Bu arada, Kalite Ödülü Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Durman, Ulusal Kalite Ödülleri'nin, kalite alanında Türkiye'nin en büyük ve itibarlı kalite etkinliği olduğunu belirtti.
    
Durman, işletme ve kamu kurumlarının başvurularının birlikte değerlendirildiğini ve değerlendirmede referans alınan EFQM Mükemmellik Modeli'ndeki tanım ve kavramların güncellendiğini de ifade etti.
    
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER