ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mart 2013 Cumartesi 15:22

126 dönüm alana kurulacak

126 dönüm alana kurulacak


Adana Büyükşehir Belediyesi, tamamlanan ve üretime hazır hale gelen asfalt fabrikasının ardından modern bir makine ikmal tesisine kavuşuyor.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi yanına kurulan makine ikmal tesislerinin tamamlanması için çalışmalar süratli bir şekilde devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na hizmet verecek olan tesis, 126 dönüm gibi geniş bir alan üzerine kuruluyor. Büyükşehir Belediyesi’nin, eski makine ikmal tesislerinin bulunduğu alanı, Adana’ya yapılacak 33 bin seyirci kapasiteli stadyum için tahsis etmesinin ardından yer arayışına girilmiş ve Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi yanında bulunan 126 dönümlük alan uygun bulunmuştu.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “Makine ikmal tesislerimiz, yeni stadyum yapımı için boşaltılacak. Yeni tesis kurulması çalışmaları devam ediyor. Tamamlandığında, Türkiye’nin en modern makine ikmal tesisi olacak. Burada her şey bilimsel olarak takip edilecek. Ayrıca, daire başkanlığına bağlı Kalite Kontrol ve Laboratuvar Şube Müdürlüğü kuruldu. Bu şube müdürlüğü, belediyemizin tüm ürünleriyle ilgili kalite kontrol çalışmalarını yapacak. İstenirse ilçe belediyeleri ve diğer belediyelerin de ihtiyaçlarına cevap verebilecek.” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER