ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2013 Perşembe 11:58

12. Eskişehir Kalite Şöleni


Türkiye Kalite Derneği (KalDer) Eskişehir Şubesi tarafından bu yıl 12'ncisi gerçekleştirilen Eskişehir Kalite Şöleni, "Yönetimde Çeviklik" ana temasıyla başladı.
Eskişehir Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, Anadolu Üniversitesi (AÜ) Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki şölenin açılışında yaptığı konuşmada, dünyada kalitenin birinci unsurunun iyi yetişmiş insan olduğunu vurguladı.
Nitelikli insanlarla iyi işlerin yapılabileceğini ifade eden Günay, "İnsan kalitesini yükseltip onlardan yararlanarak daha kaliteli ve iyi iş yapabiliriz. Eskişehir'de böyle bir etkinliğin düzenlenmesi nitelik insanımızdan kaynaklanıyor. Eskişehir bu anlamda şanslı. Kentimizin insan potansiyeli yüksek. KalDer Eskişehir Şubesi'ni böyle bir etkinlik düzenlediği için kutluyorum" diye konuştu.
AÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ender Suvacı ise KalDer'in öğretim elemanlarına, AÜ'ye ve öğrencilerine katkılarının olduğunu bildirdi.
KalDer'in öğretim elemanlarına değerler kattığını ve yeni açılımlar yapmasına olanak sağladığını anlatan Suvacı, şunları belirtti:
"Son zamanlarda üniversitelere yüklenen yeni misyon kapsamında üniversitenin toplumumun yanında olması, toplumunu ekonomik ilerlemesine katkıda bulunması için önemli adımlar atmaya çalışıyoruz. Sektörün AÜ'ye ulaşması konusunda bir giriş kapısı olma çalışmalarımız var. AÜ bünyesinde Ar-Ge ve İnovasyon, Koordinasyon Merkezi'ni (ARİNKOM) kurduk. AÜ olarak yoğun faaliyetlerle üniversite-sektör işbirliğine adım atacağız."
KalDer Eskişehir Şubesi Başkanı Burak Erdinç de günümüzdeki ekonomik ve siyasal çalkantıların, tüm ülkeleri ve kuruluşları bir domino etkisi altına alabildiğine değindi.
Etkilere karşı daha çok ve kolay karar alınabilen, bunların hızlı şekilde hayata geçiren, sonuçlarını değerlendirebilecek esnek ve etkin bir yönetim biçimine ihtiyaç duyulduğunu kaydeden Erdinç, "Mükemmellik modeli temel kavramına ilişkin yönetimde çeviklik kavramını ana tema olarak seçtik. Bu tema farklı bakış açıları ve bilgi birikimlerine yol açacaktır" dedi.
Daha sonra gerçekleştirilen 1. oturuma, Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı Operasyon Şefi Matt Fisher, Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı Eğitmeni Celal Seçkin, Quadriga Consult Group Yönetici Yardımcısı Kersten Janik konuşmacı olarak katıldı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER