ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2013 Cuma 14:08

10 milyon kişi on-line alışveriş yapıyor


E-perakende sektörü firmalarından Markado Group'un Üst Yöneticisi (CEO) Kadircan Erkıralp, Türkiye'de yıllık ortalama 10 milyon kişinin on-line alışveriş yaptığını, on-line perakende sektörü hacminin 2012 yılında 15 milyar liraya ulaştığını ve hızla arttığını belirtti.

markado.com'un lansmanında konuşan Erkıralp, sektörde seri sonu ürünlerin tüketiciyle doğru platformlarda buluşturması alanında ciddi bir boşluk olduğunu ifade ederek, bu ihtiyacı karşılamak üzere kurumsal bir yapıyla, güvenilir bir ortamda tüketicilere ulaştırmayı amaçladıklarını söyledi.
Geçtiğimiz aylarda Markado Group bünyesine grupfoni.com ve sanalreyonum.com'u da kattıklarını aktaran Erkıralp, bunlara ilaveten 17 farklı yeni girişim ve devralma proje üzerinde çalıştıkları bilgisini paylaşıp, 2015 yılı sonunda Markado Group çatısı altındaki faal girişim sayılarını otuza çıkarmak istediklerini söyledi.
Erkıralp, şunları kaydetti:

"Türkiye'de yıllık ortalama 10 milyon kişinin on-line alışveriş yaptığı kabul ediliyor. Bunların on-line harcama tutarı ise ortalama 260 dolar civarında. Türkiye'de 2012 yılında on-line perakendenin hacmi 15 milyar liraya ulaştı ve hızla artıyor. Tüm bu veriler göz önüne alındığında çok önemli bir yatırım yaptık. Markado.com ile bin 200 markanın 100 binden fazla ürününe uygun fiyatlarla ulaşmak mümkün."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER