ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Sağanak Yağışlı
EĞİTİMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2014 Cuma 14:28

Yozgat’ta karne heyecanı


Yozgat’ta 90 bin öğrenci karne alarak yarı yıl tatiline girdi. Karne dağıtım töreni Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Belediye Başkanı Yusuf Başer, İl Emniyet Müdürü Hasan Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ve öğrenci velilerinin katılımı ile Fatma Temel Turhan İlk ve Ortaokulu’nda yapıldı.

Öğrencilerin karnelerini veren Vali Yazıcı, problemsiz bir şekilde bir eğitim dönemini tamamladıklarını belirterek, “Öğrencilerimiz bir dönem süresince çalışmalarının karşılığını bugün karne alarak tamamladı.” dedi. Yozgat’ta eğitim başarı seviyesini yükseltmek için büyük çaba sarf ettiklerini vurgulayan Vali Yazıcı, “Eğitimde, altyapıda fiziki imkanları iyileştirmeye çalışıyoruz. Bunun yanında ilimizin eğitim kalitesinin artması ve başarılı iller arasında yer alması için projeler geliştirdik. Bunların en önemlisi de Yozgat EKAP adıyla hazırladığımız 'Yozgat Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi'dir. Bu projeyle toplumun tüm kesimlerinin dikkatini eğitime çekmeyi, katkılarını almayı ve çocuklarımıza daha iyi eğitim vermeyi amaçladık. Yaptığımız bu ve benzeri çalışmalarla ilimiz eğitiminin daha iyi yerlere geleceğini ümit ediyorum.” diye konuştu

Velilere, karnesi zayıf olan çocuklara kızmamalarını isteyen Vali Yazıcı, “Çocuklarımızın karnelerinde mutlu olacağımız sonuçlarla karşılaşabileceğimiz gibi, bizi üzen, istemediğimiz sonuçlarla da karşılaşabiliriz. Bu durum çocuğumuzun tamamen başarılı ya da başarısız olduğunun bir göstergesi değildir. Nerelerde eksiklik olduğunu görmemizi sağlayan bir araçtır. Böyle durumda yapılacak şey çocuğu azarlama, ona kızmak değil, neler yapılabileceği konusunda çocukla plan yapıp ona destek olmak, daha başarılı olabileceğini konusunda onu cesaretlendirmektir.” ifadelerini kullandı. Vali Yazıcı, öğrencilerden, tatil süresince dinlenmelerini ve kitap okumalarını istedi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER