ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
EĞİTİMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 15:01

Vali Altıparmak, karne sevincine ortak oldu

Vali Altıparmak, karne sevincine ortak oldu


2012-2013 eğitim – öğretim dönemi bugün çalan son zil ile sona erdi. Erzurum’da bin 523 okulda öğrenim gören 180 bin 369 öğrenci ve 11 bin 523 öğretmen son teneffüs zili ile birlikte üç aylık yaz tatiline girdi.

Eğitim – öğretim döneminin sona ermesi sebebiyle Erzurum’da karne dağıtım töreni düzenlendi. Aziziye ilçesinde bulunan Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu'nda tertip edilen törene Vali Ahmet Altıparmak’da katıldı. Öğrencilerin karnelerini ve hediyelerini veren Vali Altıparmak her biriyle ayrı ayrı sohbet etti. Öğrencilerin hedeflerini ve hangi mesleği seçeceklerini öğrenen Vali Altıparmak yaz tatilini boş geçirmemelerini ve bol bol kitap okumalarını istedi.
Karne dağıtımının ardından okul idarecileri ve öğretmenlerle de bir süre görüşen Vali Altıparmak onlara da iyi bir tatil dönemi geçirmeleri temennisinde bulundu.

Okul çıkışı öğrencilerle ve öğretmenlerle fotoğraf çekilen Vali Altıparmak daha sonra okuldan ayrıldı. Dadaşkent Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu'nda düzenlenen karne dağıtım törenine Vali Yardımcısı Naci Aktaş, Aziziye Kaymakamı Turgay Ünsal, İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Bilge ve okul idarecileri katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER