ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
EĞİTİMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Eylül 2013 Cuma 20:57

Sivas Eğitimciler Derneği yeni binasında hizmet verecek

Sivas Eğitimciler Derneği yeni binasında hizmet verecek


Sivas Eğitimciler Derneği, yeni binasında hizmet vermeye başladı. Dernek Başkanı Murat Türkyılmaz, ticari bir firma olmadıklarını belirterek, dershaneye gidemeyen öğrencilere ücretsiz kurs verdiklerini söyledi.

Sivas Eğitimciler Derneği, yeni binasına taşındı. Binanın açılışı nedeniyle program düzenlendi. Eğitimciler Derneği Başkanı Murat Türkyılmaz, açılış öncesi yaptığı konuşmada, 2007 yılından bugüne kadar Milli Eğitim’de çalışan öğretmen arkadaşlarla birlikte herhangi bir ücret almadan, herhangi bir beklenti içerisine girmeden maddi durumu yetersiz, dershaneye gitme imkânı bulunmayan bin 200’ün üzerinde öğrenciye sınavlara hazırlık kursu verdiklerini söyledi.

Ticari firma olmadıklarını işaret eden Türkyılmaz, Sivas’a yaklaşık 2 milyon TL’lik katkı sağladıklarını vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti: “800 kişiyi geçen gönüllü üyesi ile Sivas’ın en büyük sivil toplum örgütlerinden biriyiz. Her zaman, herkese, her yerde eğitim sloganı ile hareket eden derneğimiz bu faaliyetine bu yıl SODES ve Kalkınma Bakanlığı’nın katkılarıyla yine devam edecek. Sivas merkezde 90, Ulaş’ta ise 60 olmak üzere toplamda 150 öğrenci ücretsiz olarak kurslara devam edecek.”

Konuşmaların ardından binanın açılışı gerçekleştirildi. Dernek Başkanı Murat Türkyılmaz, açılışa katılan AK Parti Sivas İl Başkanı Burhanettin Kuru ve davetlilere yeni hizmet binası ile ilgili bilgi verdi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER