ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
EĞİTİMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 20:55

SBS soru ve cevapları açıklandı

SBS soru ve cevapları açıklandı

1 milyon 127 bin 211 gencin sınav maratonu sora erdi. İşte 2013 SBS soru ve cevapları...


İlköğretim 8. sınıf öğrencileri için düzenlenen Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sona erdi.

Seviye Belirleme Sınavı'nın soru ve cevaplarına "http://www.meb.gov.tr" adresinden ulaşabilirsiniz. İlköğretim 8. sınıf öğrencileri için düzenlenen sınava 1 milyon 127 bin 211 kişi girdi.

SBS, 839'ü yurt içi ve 10'u yurt dışında olmak üzere toplam 849 sınav merkezinde 60 bin sınav salonunda 180 bin sınav görevlisiyle yapıldı.

Sınava giren 1 milyon 127 bin 211 öğrenciye 100 soru için 120 dakika süre tanındı. 2 bin 284 engelli öğrencinin de katıldığı sınavda, bu öğrencilere engel durumlarına göre ek süre verildi.

SORU VE CEVAPLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

KOPYACILARIN SINAVLARI İPTAL

Sınav esnasında kopya çektiği salon görevlilerince tespit edilen öğrencilerin sınavları iptal edilecek. Ayrıca sınavdan sonra cevap kağıtlarının değerlendirmesi yapılırken aynı salonda sınava giren ve aynı tür soru kitapçığını kullanan öğrenciler arasında ikili/toplu kopya taraması yapılacak. Tarama sonucunda kopya tespit edilen öğrencilerin ilgili testleri iptal edilecek.

Öğrenciler ve veliler, saat 13.00'ten itibaren okullardan sınav kitapçıklarını alabilecek, ayrıca "www.meb.gov.tr" adresinden de sorularla cevap anahtarına ulaşılabilecek.

Yerleştirme sonuçları 12 Temmuz'da ilan edilecek.

SONUÇ BELGESİ GÖNDERİLMEYECEK

Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecek. Sonuçlar, "http://www.meb.gov.tr" ile "http://oges.meb.gov.tr" adreslerinde yayımlanacak.

Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'na (PYBS) başvuran ilköğretim 8. sınıf öğrencileri ayrı bir sınava girmeyecek. Bu öğrencilerin PYBS sonuçları, SBS'ye göre hesaplanacak. 

KAYNAK:
yazete.com
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER