ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Sağanak Yağışlı
EĞİTİMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Haziran 2013 Pazar 12:50

Salihli Özel Zuhal Ortaokulu binasının temeli törenle atıldı

Salihli Özel Zuhal Ortaokulu binasının temeli törenle atıldı


Salihli Özel Zuhal Eğitim Kurumları tarafından Barış Mahallesi’nde, 10 dönüm alan üzerine 22 derslik olarak yaptırılan ortaokul hizmet binasının temeli düzenlenen törenle atıldı.

Temel atma törenine AK Parti Manisa Milletvekili Opr. Dr. Muzaffer Yurttaş, Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, Salihli İlçe Kaymakamı Ertan Peynircioğlu, Salihli Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şerafettin Yel, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek, Salihli İlçe Emniyet Müdürü Erkan Taş, Ak parti İlçe başkanı Hüsnü Tuğrul, Salihli Sanayiciler ve İşadamları Derneği Başkanı Nurullah Yörükoğlu, Daire amirleri, Okul Müdürleri ve davetliler katıldı. Temel atma töreninin açılış konuşmasını yapan Özel Zuhal Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Karademir, "Salihli’de, Özel Zuhal Eğitim Kurumları 1995 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’nın temel eğitim ilkeleri doğrultusunda kuruldu. Kurulduğu tarihten bugüne kadar gelen süreçte eğitime ve istihdama kaynak olmuştur. SBS sınavlarında bir kez Türkiye derecesi elde edersen kendimizi başarılı, bu başarı her yıl tekrar ederse rakipsiz olduğumuzu kabul ederiz sloganı ile yola çıktık. 2012-2013 Eğitim Öğretim yılı programı kapsamında yapılan SBS sınavlarında Özel Zuhal Eğitim Kurumlarında eğitim-öğretim gören öğrencilerimiz başarılı sonuçlar elde ettiler. Salihli ve Türkiye Birincisi okulumuzdan çıktı gururluyuz." diye konuştu.

Manisa Milli Eğitim İl Müdür Yardımcısı Şerafettin Yel, "Ülkemizde kurum itibarıyla az olan özel eğitim kurumlarına ihtiyaç vardır. Manisa’da Eğitim-öğretim veren özel kurumların sayısı ise 61.Resmi eğitim kurumlar ile birlikte özel eğitim kurumları geliştikçe eğitim seviyesi daha üst seviyelere çıkacaktır." dedi.

Salihli Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay, "Ülke insanının gelişebilmesi, refah ve huzurunun sağlanması için eğitime önem verilmektedir. Eğitim sisteminde yaşanan sorunların çözümü de ilk sırada yer almaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın temel ilkeleri doğrultusunda Salihli’de eğitim-öğretim hizmetleri veren Özel Zuhal Eğitim Kurumları elde ettiği başarıları ile örnek olmuşlardır." ifadelerini kullandı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER