ÖNE ÇIKANLAR :
EĞİTİMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 18:02

Rektör Aslan: Üniversite, Ağrı için bacasız bir fabrika

Rektör Aslan: Üniversite, Ağrı için bacasız bir fabrika


Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan Aslan, üniversitenin Ağrı için bacasız bir fabrika olduğunu söyledi.

AK Parti Milletvekili Ekrem Çelebi ve Belediye Başkanı Hasan Arslan ile beraberindeki heyet, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Rektörü Prof. Dr. İrfan Aslan'ı makamında ziyaret ederek üniversite hakkında bilgiler aldı. Rektörlük makamında gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. İrfan Aslan, "Üniversitemizin kapasitesi her yıl yükseliyor. 10 yıl sonra Ağrı öğrenci şehri olacak. Bizler ve Ağrı halkı bunun için iş birliği yaparak ilimizin öğrenci memnuniyetini en üst seviyeye çıkaracağız."dedi.

ÇELEBİ:ÜNİVERSİTELER BİR KENTİN KADERİNİ ETKİLİYOR

AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi ise üniversitelerin bir kentin kaderini etkileyen kurumlar olduğunu söyleyerek, "Üniversitemize hep birlikte sahip çıkmamız gerekiyor. Çünkü yakın tarih ve ekonomik göstergeler, kentlerin gelişmişlik düzeylerinin artmasında üniversitelerin çok önemli bir role sahip olduğunu gösteriyor. Rektör beyin ifade ettiği gibi kentimizin bacasız bir fabrikası konumunda bulunan üniversitemize sahip çıkmamız gerekiyor. Şunu da özellikle belirtmek istiyorum ki her ilde bir üniversite bulunması da partimizin eğitim konusundaki çok önemli bir çalışmasıdır." diye konuştu.

Belediye Başkanı Hasan Arslan ise "Üniversitenin gelişimini yakinen takip ediyoruz. Rektör hocamızın bu konudaki emeği ortadadır. İnşallah inşaat süreci tam anlamı ile bittiğinde Türkiye'nin sayılı üniversiteleri arasındaki yerini alacaktır." şeklinde konuştu.

Ziyaretten sonra AK Parti Milletvekili Ekrem Çelebi ve Belediye Başkanı Hasan Arslan ile beraberindeki heyet, AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. İrfan Aslan kayıt yapmaya gelen öğrencilerle görüşerek üniversiteyi nasıl bulduklarını öğrenerek memnuniyetlerini dinledi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER