ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
EĞİTİMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ağustos 2014 Pazartesi 17:12

Özel okullara başvuru süresi uzatıldı

Özel okullara başvuru süresi uzatıldı

MEB, özel okullarda eğitim görecek öğrencilere verilecek destek için başvuru süresini, 29 Ağustos Cuma gününe kadar uzattı.


Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında özel okullara yönelik verilecek 2 bin 500 TL ile 3 bin 500 TL arasındaki eğitim öğretim teşviki için başvuru süresi cuma gününe kadar uzatıldı.

SAAT 17'YE KADAR BAŞVURU YAPILABİLECEK


Eğitim ve öğretim desteği almak isteyen öğrenciler, cuma saat 17.00'ye kadar başvurularını yapabilecek.


BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?


Destekten yararlanmak isteyen özel okullar, başvuru takviminde yer alan tarihlerde okul yöneticileri tarafından MEBBİS'te yer alan "Özel Öğretim Kurumları Modülü" üzerinden, veliler ise öğrencinin okuduğu okul müdürlüğü ve e-Okul'daki "Özel Kurumlar Eğitim ve Öğretim Desteği" menüsünü kullanarak başvurularını yapacak.


BELGELER OKUL MÜDÜRLÜKLERİNE TESLİM EDİLECEK


Eğitim ve öğretim desteği alacak öğrencinin birlikte yaşadığı aile bireylerine ait 2014 yılı haziran ayı toplam gelir durumunu gösteren resmi belge ile üniversitede eğitim gören diğer kardeşlerin öğrenim durumunu gösteren belgeler müracaat esnasında okul müdürlüklerine teslim edilecek.


EN FAZLA 15 OKUL TERCİH EDİLEBİLECEK


Eğitim ve öğretim desteği almaya hak kazanan öğrencilerin velileri 5-9 Eylül'de, e-Okul üzerinden en fazla 15 okul tercihi yapacak.

KAYNAK:
Ajanslar
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER