SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
EĞİTİMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2014 Çarşamba 16:24

ÖSYM Başkanlığı 2014-TUS ve 2014-DUS hakkında duyuru yaptı.

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/osym-1474421-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/osym-1474421-622x360.jpg
ÖSYMden önemli duyuru

ÖSYM Başkanlığı, 2014 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2014-TUS) ve 2014 Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2014-DUS) sonbahar dönemi tercihlerinin alınması hakkında duyuru yaptı.2014-TUS Sonbahar Dönemi tercih işlemlerinin, 15-20 Ekim 2014 tarihleri arasında merkezin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapılacağına dikkat çeken ÖSYM, adayların tercihlerini, TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak bireysel olarak internet aracılığıyla yapacaklarırını, yerleştirme sonuçlarının ÖSYM’nin internet sayfasında yayımlanacağı, adaylara yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyeceği bilgisini verdi.
Tercihlerle ilgili genel bilgiler ile ilgili tablo ve koşullara ise ÖSYM’nin ilgili duyurusunun yer aldığı internet bağlantı linkinden ulaşılabileceğini hatırlatıldı. Bu bilgileri dikkatle inceleyip tercihlerini yapmaları gerektiğine işaret edilerek, tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adayların tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebilecekleri ifade edildi.

2014 DİŞ HEKİMLİĞİNDE UZMANLIK EĞİTİMİ GİRİŞ SINAVI

Aynı şekilde 2014 Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2014-DUS) Sonbahar Dönemi tercih işlemlerinin 15-20 Ekim 2014 tarihleri arasında ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapılacağı, adaylar tercihlerini, TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak bireysel olarak internet aracılığıyla yapacakları kaydedildi. Yerleştirme sonuçlarının ÖSYM’nin internet sayfasında yayımlanacağı adaylara yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyeceğine vurgu yapan ÖSYM Başkanlığı, “Tercihlerle ilgili genel bilgiler ile ilgili tablo ve koşullara aşağıdaki bağlantılardan erişilebilecektir. Adayların bu bilgileri dikkatle inceleyip tercihlerini yapmaları gerekmektedir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebileceklerdir.” hatırlatmasında bulundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

Açık öğretim kaydında son gün

SONRAKİ HABER

Oxford’da Bir Türk üniversitesine ödül

YORUM YAZ
1 YORUM YAZILMIŞ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - osyminin acizligi:16 Ekim 2014, Perşembe 01:25

    Kpss sinavinin ustunden iki bucuk hafta gecti ayiptir gunahtir. Teknolojinin en iyisini kullaniyosunuz ama sonuclari 3 haftada acikliyosunuz. Ayiptir.gunahtir .