ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
EĞİTİMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Eylül 2013 Salı 16:14

Nasıroğlu, burs verdiği öğrenci sayısını bin 500'den 3 bine çıkarmayı hedefliyor

Nasıroğlu, burs verdiği öğrenci sayısını bin 500den 3 bine çıkarmayı hedefliyor


Batman'da üniversite öğrencilerine burs imkanı sağlayan Necat Nasıroğlu Eğitim ve Kültür Vakfı, yıllık burs verdiği öğrenci sayısını bin 500'den 3 bine çıkarmayı hedefliyor. Vakfın, ilde 2007 yılından beri bugüne kadar yaklaşık 10 bin öğrenciye burs verdiği belirtildi.

Vakıf binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Necat Nasıroğlu Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hatice Nasıroğlu, yıllık olarak burs verdikleri öğrenci sayısını bin 500'den 3 bine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Bu yıl başvuru formlarının 2 eylülde dağıtıldığını belirten Nasıroğlu, "Şu anda başvuruların değerlendirmesi yapılıyor. Öğrenci başına 8 ay boyunca 75 lira burs veriyoruz. Bu yılki burs miktarını vakıf olarak yapacağımız toplantının ardından tekrar belirleyeceğiz. Bu burslar vergiden muaf değildir. Tamamen gönüllülük işidir. Nasıroğlu ailesi olarak bunu karşılıyoruz." dedi.

Batman'da burs veren kuruluşun sadece kendi vakıfları ile sınırlı kalmasını istemediklerini belirten Nasıroğlu, ilde bulunan bütün iş adamlarının burs konusunda duyarlı olmasını istedi.

Necat Nasıroğlu Eğitim ve Kültür Vakfı'nın, başarılı ve eğitimli bir Batman gençliğinin yetişmesi ve bu durumun önümüzdeki nesiller için de sürdürülebilir olmasını hedefleyen bir sivil toplum kuruluşu olduğunu ifade eden Nasıroğlu, "Vakfın kurumsallaştığı 2007 yılından beri yaklaşık on bin öğrenciye burs verdik. 2013-2014 eğitim ve öğretim yılı için yaklaşık bin 500 kişiye burs vereceğiz. Kademeli olarak bu sayıyı 3 bine çıkarmayı hedefliyoruz." diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER