SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
EĞİTİMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2014 Perşembe 08:39

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan uyuşturucuyla mücadelede dev adım.

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/ogrenciler-1455284-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/ogrenciler-1455284-622x360.jpg
Milli Eğitim Bakanlığından önemli adım!

Verilen eğitimlerle öğrenciler stresle başa çıkarak ‘hayır' diyebilecek.


Milli Eğitim Bakanlığı, uyuşturucuyla mücadelede yol haritasını belirledi. Zararlı maddelerle mücadele konusunda önemli kararlara imza atan Bakanlığın Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan genelgesinde, alkol ve uyuşturucu kullanımı ve bağımlılığında, en önemli risk grubunun 12-18 yaş arası öğrencilerin olduğu belirtilerek şu tedbirlerin alınması istendi:

İŞTE O KARARLAR

- Yatılı okul ve pansiyonu bulunan okullardan başlamak üzere yöneticiler ile öğretmenlere uyuşturucu eğitimi konusunda hizmet içi eğitim verilecek.
- Öğrencilerin stresle başa çıkma, çatışma çözme becerileri geliştirme, etkili reddetme davranışı, "hayır" diyebilme, akran baskısına karşı koyma, öfke yönetimi konularında becerileri geliştirilecek.

- Eğitim ortamında kullanılan kırtasiye malzemeleri ile mesleki eğitim ve iş eğitiminde su bazlı ürünler tercih edilecek.

- Başta eğitim kurumlarının lavaboları olmak üzere diğer tüm alanlar sıkı denetlenecek.

Kaynak : Akşam

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

Üniversitelilere af müjdesi

SONRAKİ HABER

46 bin öğrenciye kişisel gelişim imkânı

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.