ÖNE ÇIKANLAR :
EĞİTİMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 17:53

Melikgazi Belediyesi 5 okulun çevre ve bahçe düzenlemesini yaptı

Melikgazi Belediyesi 5 okulun çevre ve bahçe düzenlemesini yaptı


Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, eğitim ve öğretime büyük önem verdiklerini, bu amaçla kırtasiye yardımı, okul çantası, SBS ve üniversite sınavları için kurslar ve mesleki kurslar açtıklarını belirtti. Büyükkılıç, bununla yetinmeyip ihtiyaç duyulan bölgelerde okul inşaatı yaparak eğitime kazandırdıklarını bildirdi.

Memduh Büyükkılıç, yaptığı açıklamada, Melikgazi Belediyesi'nce inşa edilen 2 okul ile bir anaokulunun şu anda hizmet verdiğini ve 2 okul inşaatının ise devam ettiğini hatırlattı. Başkan Büyükkılıç, belediye olarak ilçe sınırları içerisinde yer alan okullarda spor salonu, açık alan spor sahaları, öğretmen odaları ve bilgisayar odaları düzenlediklerini ifade etti.

İlçe sınırları içerisinde yer alan Hüseyin Aksakal Anadolu Lisesi ile 80. Yıl İşitme Engelliler, Burhan Dinçbal, Dedeman ve Türkan-Mehmet Altun okullarında olmak üzere belediye olarak yatırım ve hizmet gerçekleştireceklerini belirten Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi: "Melikgazi Belediyesi olarak 5 ayrı eğitim kurumunda çevre ve bahçe düzenlemesi yapılacaktır. 80. Yıl İşitme Engelliler İlköğretim Okulu'nda iç ve dış mekan boyama ile tadilat işleri yapılacak. Bu okulların lavaboları yenilenecektir. Açık alan spor aletleri konulacaktır. Dolayısı ile bu beş ayrı okul yenilenerek hizmete sunulacaktır. Öğrencilerin fiziki ortamları derslerini olumlu etkilemektedir. Melikgazi Belediyesi olarak yaz aylarında tüm okullarda genel temizlik, bahçe ve çevre temizliği, haşarata karşı ilaçlama, spor sahalarının bakım ve onarım gibi çalışmalar yerine getirilmiştir. Bizim için ilçe sınırları içerisinde yer alan her kamu kurum binası hizmet verilmesi gereken mekanlardır. Okullar, sağlık ocakları, emniyet merkezleri, camiler, yurtlar gibi kamusal kurumlarda hizmet vermek ilçeye yapılan bir yatırımdır."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER