ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
EĞİTİMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 20:44

Manavgat'ta 'derse alınmama' polemiği


Manavgat ilçesinde bir veli, 8 yaşındaki oğlunun okuma yazma bilmediği gerekçesiyle sınıf öğretmeni tarafından derse alınmadığı iddiasıyla şikayette bulundu.
Öğrenci velisi Sanem Şatıroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Manavgat 75. Yıl İlkokulunda oğlunun okuma yazma bilmediği için sınıf öğretmeni S.G tarafından derse alınmadığını ileri sürdü.
Oğlunun geçen yıl aynı okulda eğitim gördüğünü, bu yıl ikinci sınıfa geçtiğini dile getiren Şatıroğlu, oğlunu okula götürdüğünü ancak sınıf öğretmeni S.G'nin, "Oğlunuz okuma yazma bilmiyor, ikinci sınıf öğrencileri arasına alamam. Ben bu çocuğu okutamam. Çocuğunuzu alın" yönünde açıklamada bulunduğunu öne sürdü.
Durumu okul idarecilerine anlattığını ve onlarla yeniden sınıfa çıktıklarını anlatan Şatıroğlu, öğretmenin aynı davranışı sergilediğini kaydetti.
Oğlunun okuma yazmasının yeterli olmadığını kabul eden anne Şatıroğlu, "Ben çocuğumu okuma yazma öğrensin' diye okula gönderiyorum. Bir öğretmenin görevi okuma yazmayı öğretmektir" dedi.
Arkadaşları sınıfta ders yaparken, oğlunun okul bahçesinde gezindiğini belirten Şatıroğlu, öğretmen hakkında kaymakamlığa ve Milli Eğitim Müdürlüğüne şikayet dilekçesi verdiklerini anlattı.
Oğlunun bir an önce derslere alınmasını isteyen Şatıroğlu, "Şu anda da oğlum derslerden uzak kalıyor, eğitimi yarım kalıyor. Oğlumun eğitimli bir insan olmasını istiyorum ve bunun için de yetkililerden destek istiyorum" diye konuştu.
Oğlunun doğuştan tek böbrekli ve kalp hastası olduğunu belirten Şatıroğlu, oğlunun da diğer öğrenciler gibi aynı eğitimi almaya hakkı olduğunu kaydetti.
Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu ise öğretmen hakkında idari soruşturma başlatıldığını ve olayın inceleneceğini bildirdi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER