ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
EĞİTİMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 17:40

Korkut, deneyimlerini polis adaylarına anlattı


Erzurum merkez Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Polis Yüksek Meslek Okulu’nda 'Tecrübemi Paylaşıyorum' dersinde geleceğin genç polis adaylarına bilgi ve tecrübelerini aktardı.

Belediye Başkanı Ali Korkut, belediyecilikteki başarılarını sunu eşliğinde polis adaylarına anlattı. Korkut, 'Tecrübemi Paylaşıyorum' konulu derse katıldı. Okul Müdürü Abdullah Şahin’i makamında ziyaret eden Korkut, ardından salonda polis adaylarına ders verdi. Belediyecilik tecrübeleri, hizmetleri aktaran Korkut, yaşanılan zorlukları, güçlükleri ve bunları nasıl aştıklarını paylaştı. Ders sonrası öğrencilerden gelen soruları da cevaplandıran Korkut, başarının anahtarını öğrencilerle paylaştı. Her alanda başarının bir yolu olduğunu ifade eden Korkut, işini sevmekle her işin üstesinden gelineceğini aktardı.

Belediyecilik serüvenini öğrencilere aktaran Ali Korkut, soruları cevaplandırırken iktidar partisi belediyesi olma avantajının, belki eşit ortamlarda tercih nedeni olabileceğini belirterek, “İş yapmak istiyorsanız, hizmet etmek niyetindeyseniz proje üreteceksiniz. AK Parti iktidarı ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan eşitlikten, adaletten yana bir anlayışın en üst örneği. Bizim iktidar nezdinde tek avantajımız başka partili belediyeler ile aynı projenin sahibiysek, bizim projemiz biraz olsun fark edilir biçimde öndeyse tercih ediliriz. Tek avantajımız belki böyle olabilir. Ancak çalışan, proje üreten belediye, partisine bakılmaksızın destek görüyor. AK Parti iktidarı yerel yönetimlere bu anlayışı kazandırdı. Her alanda olduğu gibi polislikte de görev ve başarı, işinizi sevmekle gelecektir. Tecrübe eden biri olarak sizle paylaşıyorum. Sevgili öğrenciler, sizlerden, özellikle bir konuda destek istiyorum. Tarihi eser uzmanı olarak bu eserlerin çevresinin açılması için çok çalıştık, birçok eseri gün yüzüne çıkardık. Yarın bir gün mezun olup başka illere gideceksiniz. Lütfen Erzurum’un bu değerlerini, tarih mirasını anlatınız. Tanıtım gönüllülerimiz olun.” şeklinde konuştu.

Ders sonrası Okul Müdürü Abdullah Şahin, Ali Korkut’a, polis okulu arması işlemeli fincan takımı, okul arması ve teşekkür belgesi verdi. Ali Korkut, polisin ülke güvenliği, toplum güvenliği için en önemli kurum olduğunu belirterek, “Çağrıldığımızda zevkle geliriz. Müdürümüz Abdullah beye incelikten dolayı teşekkür ediyorum, öğrenci arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER