ÖNE ÇIKANLAR :
EĞİTİMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Aralık 2017 Çarşamba 14:38

İstanbul Üniversitesi'nde görev değişimi

İstanbul Üniversitesinde görev değişimi

İstanbul Üniversitesi (İÜ) İletişim Fakültesi Dekanlığı'na, Prof. Dr. Ergün Yolcu, getirildi.


İstanbul Üniversitesi (İÜ) İletişim Fakültesi Dekanlığı'na, Prof. Dr. Ergün Yolcu, getirildi.

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Prof. Dr. Yolcu, İÜ İletişim Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen törenle, görevi 2013-2017 yılları arasında dekanlık görevini sürdüren İÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nilüfer Sezer’den devraldı.

Prof. Dr. Sezer törende yaptığı konuşmada, 2013 yılında göreve getirildiğini hatırlatarak, "Hiç ummadığım bir şekilde fakültemizin dekanlık görevini devraldım ve 3 yıl boyunca sizinle birlikte bu görevi sürdürdüm. Öncelikle dekan yardımcılarım olan Yrd. Doç. Dr. Ümit Sarı ve özellikle Prof. Dr. Ergün Yolcu’ya ve o dönemde bölüm başkanlığını da yürüttüğüm için bölüm başkanlığım boyunca beni hiç yalnız bırakmayan sevgili dostum Doç. Dr. Seher Er’e teşekkür ederim. Fakültemiz, üniversitemiz için çok büyük başarılara imza attı ve imza atmaya da devam edeceğini biliyoruz. Ben değil biz varız. Gerçekten de biz varız. Ergün Hocamızı tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

İÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yolcu da Prof. Dr. Nilüfer Sezer'e teşekkür etti.

"Türkiye’nin en büyük ve en güçlü" üniversitesinin bir mensubu olduğu için kendisini hep güçlü hissettiğini vurgulayan Yolcu, şöyle konuştu:

"Makamlar ve mevkiler geçici. Bir bilim insanına yakışacak şekilde sadece doğrunun peşinden giderek, cesaretle, dimdik durarak, çalışıp emek vererek, başta öğrencilerimiz olmak üzere herkes için hayırlı işlere imza atabilirsek, ne mutlu bize. Fakültemizde benim gibi düşünen birçok arkadaşım olduğunu biliyorum. Bu doğrultuda ve ekip ruhuyla bir araya gelip güzel bir dönem geçireceğimize inanıyorum. Bugün ailem de burada. Şimdiye kadar bana verdikleri emek ve destek için aileme minnettarım. Bana iyi ahlaklı olmayı, dik durmayı, insan olmanın güzelliklerini, vatan ve Atatürk sevgisini öğrettiler. Bu onurlu görevi İletişim Fakültesi ailesiyle birlikte en iyi şekilde yerine getireceğimize inanıyorum. "

Daha sonra, Sezer'e, Prof. Dr. Yolcu tarafından plaket, teşekkür belgesi ve çiçek takdim edildi.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER