ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
EĞİTİMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 00:34

İş Bankası hacklendi!

İş Bankası hacklendi!

Mehmet Ali Alabora'nın Gezi eylemlerindeki tutumu ve Erdoğan'ın "faiz lobisi" vurgusu İş Bankası'nı hedef tahtasına oturttu...


YAZETE.COM

Gezi Parkı olaylarıyla birlikte Türkiye'deki bankalar siyasi duruşlarıyla gündeme gelmeye başladı. 

Özellikle, Başbakan Erdoğan'ın şiddet olaylarından "faiz lobisi"ni sorumlu tutması, gözleri bankalara çevirdi. Hükümete cephe alan bankalar konusunda internette çeşitli söylentiler dolaşırken bugün Ayyıldız TİM adlı hacker grubu sürpriz bir eyleme imza attı. 

İŞ BANKASI'NI HACKLEDİLER

Ayyıldız TİM isimli hacker grubu, internette "faiz lobisi" başlığı altında adı geçen bankalardan biri olan İş Bankası'nın internet sitesini hackledi. 

http://www.isbank.com.tr'nin serveri tamamen pasif durumda.

İŞ BANKASI'NDAN AÇIKLAMA: "TEKNİK ARIZA VAR"

İş Bankası ise, Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yayımladı. Açıklamaya göre, bankanın internet sitesindeki sorun genel bir arızadan kaynaklanıyor. 

"Bankamız ana sisteminde oluşan genel bir arıza nedeniyle bugün çeşitli kanallarımızda hizmet verilmesinde aksamalar meydana gelmekte olup arızanın giderilmesi için gerekli tüm çalışmalar sürdürülmektedir. Bu aksaklık için tüm müşterilerimizden özür dileriz."

MEHMET ALİ ALABORA'NIN TWİTİ TEPKİ ÇEKMİŞTİ

İş Bankası'nın reklam yüzü Mehmet Ali Alabora Gezi olaylarının başladığı gün Twitter hesabından bir twit paylaşmış, bu twit büyük tepki görmüştü. 

İşte Alabora'nın o twiti: 

"Mesele sadece Gezi Parkı değil arkadaş, sen hala anlamadın mı? Hadi gel."

KAYNAK:
yazete.com
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER